Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony od 1 grudnia 2015 do 1 lipca 2016 na 2/22 etatu w placówce nieferyjnej z wynagrodzeniem brutto 205,91 zł miesięcznie. Pytanie: W jakiej wysokości i za ile dni n-lce będzie przysługiwać ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Zgodnie z art. 64 ust. 5a Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony w szkole, w której nie są przewidziane ferie szkolne, w przypadku nawiązania lub ustania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego.
Za 2015 rok nauczycielowi przysługuje zatem urlop w wymiarze proporcjonalnym za 1 miesiąc pracy, tj. 2/22 x 35 = 3,18;
3,18 / 12 = 0,27, w zaokrągleniu 1 dzień.
Za 2016 rok nauczycielowi będzie przysługiwał urlop w wymiarze proporcjonalnym za 7 miesięcy, tj. 2 dni, zgodnie z wyliczeniem: 3,18 / 12 x 7 = 1,86, po zaokrągleniu 2 dni.
Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy nauczycieli ustala się, stosując zasady obowiązujące przy obliczaniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy, określone w Rozporządzeniu MEN z 26.06.2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pienięznego za urlop wypoczynkowy nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania nabył prawo do emerytury z dniem 11.11.2017r. Jego łączny staż pracy wynosi ponad 30 lat, w tym staż "pracy przy tablicy" 17 lat. Nauczyciel będzie pracować do końca obecnego roku szkolnego, tj. do 31.08.2018 z uwagi na fakt, iż chce przejść na emeryturę. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi prawdopodobnie za porozumieniem stron (nauczyciel złoży wniosek) na podstawie art. 30 par. 1 pkt 1 Kodeksu pracy w związku z art.23 ust.4 pkt 1 Karty Nauczyciela. Czy rozwiązanie stosunku pracy w tym przypadku jest prawidłowe? W jakiej wysokości i na jakiej podstawie prawnej należy się odprawa pieniężna? Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może nakazać nauczycielowi prowadzenie zajęć indywidualnych w domu ucznia w którym panuje choroba zakaźna Nauczyciel odmówił wyjazdu na zajęcia. Jak rozwiązać taką sytuację zgodnie z prawem?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w przedszkolu, który ma prawo do 35 dniowego urlopu oraz dyrektorowi szkoły od 1.01.2018 należy się dzień wolny za święto Trzech Króli przypadające w wolną sobotę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam.
Jakie kwalifikacje musi posiadać nauczyciel, aby prowadzić zajęcia techniczne w szkole podstawowej? Czy nauczyciel matematyki może prowadzić takie zajęcia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ostatnio zadałam pytanie dotyczące zwolnienia pracownicy w ciąży z pracy na czas wykonania badań lekarskich związanych z ciążą. W jaki sposób powinna taka osoba udowodnić, że tam była?, czy wystarczy ustna informacja do dyrektora ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe