Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ o przydzieleniu godzin poszczególnych przedmiotów konkretnym nauczycielom decyduje samodzielnie dyrektor szkoły w ramach kompetencji kierownika zakładu pracy (art....

PORADA PRAWNA

24 kwietnia 2017 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony jako n-l wspomagający obecnie i w przyszłym roku szkolnym mający kwalifikacje do nauczania języka angielskiego, zwrócił się z pismem o uzasadnienie, dlaczego nie zostały przydzielone mu godziny języka angielskiego. Nadmieniam, iż w szkole w tym roku szk. uczą nauczyciele jęz. angielskiego, jeden który uzupełnia etat w naszej szkole 7/18 i na przyszły rok zaplanowany jest w arkuszu na cały etat, gdyż w związku z reformą oświaty nie będzie miał zatrudnienia w drugiej szkole. Drugi n-l zatrudniony jest w innej placówce, gdzie ma zaplanowany cały etat zaś w naszej szkole ma pół etatu na czas nieokreślony i w związku z brakiem zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie nie będzie uczył w naszej szkole. Pytania moje brzmią następująco: 1. Jak uzasadnić odpowiedź na pytanie nauczyciela wspomagającego, który ma pretensje, że nie zostały mu przydzielone godz. jęz. angielskiego? 2. Kiedy i jak powinno brzmieć wypowiedzenie drugiemu nauczycielowi jęz. ang, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie u nas w szkole (poparte odpowiednimi przepisami)?

Ponieważ o przydzieleniu godzin poszczególnych przedmiotów konkretnym nauczycielom decyduje samodzielnie dyrektor szkoły w ramach kompetencji kierownika zakładu pracy (art. 39 ust. 3 UoSO), nauczycielowi nie przysługuje roszczenie o przydział zajęć, które chciałby prowadzić.

W przypadku braku zgody na dodatkowe zatrudnienie, nauczyciel powinien rozwiązać stosunek pracy ze szkołą będącą dla niego dodatkowym miejscem pracy - za 3-miesięcznym wypowiedzeniem lub porozumieniem stron. W przeciwnym razie naraża się na utratę pracy w szkole macierzystej z powodu kontynuowania zatrudnienia, na które nie uzyskał zgody swojego pracodawcy.


 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT