Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dodatkowe zatrudnienie pracownika na podstawie odrębnej umowy o pracę stanowi również odrębny stosunek pracy. Dla każdego z tych stosunków pracy osobno ustala się urlop...

PORADA PRAWNA

24 czerwca 2015 Kadry

Nauczyciel wychowania fizycznego zatrudniony w szkole w pełnym wymiarze godzin miał dodatkową umowę (w tej samej szkole) na 1/2 etatu jako kierownik sali gimnastycznej. Obecnie to stanowisko jest likwidowane. Czy nauczycielowi należy się z tego tytułu odprawa?

Dodatkowe zatrudnienie pracownika na podstawie odrębnej umowy o pracę stanowi również odrębny stosunek pracy. Dla każdego z tych stosunków pracy osobno ustala się urlop wypoczynkowy, dodatki, np. za wysługę lat, wystawia się oddzielne świadectwo pracy, itd. Tak samo odprawy przysługują oddzielnie za każdy stosunek pracy i w opisanym przypadku należy wypłacić odprawę z tytułu zwolnienia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT