Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel może ubiegać się na swój wniosek, umotywowany zagubieniem, o wydanie przez dyrektora jednostki oświatowej, który nadał jemu stopień awansu nauczyciela...

PORADA PRAWNA

12 lipca 2017 Kadry

Nauczyciel starający się o pracę w naszej szkole zagubił gdzieś akt nadania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego. Jak się okazało, w/w Pani od kilkunastu lat jest nauczycielem uczelni wyższej (w której pracuje obecnie do 30.09.2017 r.) - czy jeśli przedstawi z przedmiotowej uczelni zaświadczenie o zatrudnieniu możemy ją zatrudnić jako nauczyciela kontraktowego?

Nauczyciel może ubiegać się na swój wniosek, umotywowany zagubieniem, o wydanie przez dyrektora jednostki oświatowej, który nadał jemu stopień awansu nauczyciela kontraktowego, uwierzytelnionego odpisu aktu nadania w trybie art. 73 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, Dz. U. z 2017 r., poz. 1257. Jednocześnie będą spełnione wszystkie przesłanki z art. 9a ust. 3 KN do zatrudnienia go jako nauczyciela kontraktowego tylko na podstawie zaświadczenia uczelni wyższej – nauczyciel spełnia wymóg legitymowania się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej na stanowisku nauczyciel akademickiego.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT