Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nieobecności w pracy pomiędzy którymi wystąpiła przerwa, nie sumują się. W związku z tym jeżeli nowe nieobecności rozpoczęte 24 lutego 2020 r. związane ze zwolnieniem...

PORADA PRAWNA

03 marca 2020 Awans zawodowy

Nauczyciel przedszkola rozpoczął 1.09.2016 r. staż na stopień nauczyciela mianowanego. Od 14.02.2018 r. do 13.08.2019 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim i urlopie rodzicielskim. Staż wydłużył mu się do 27 listopada 2020 r. Obecnie od 24 lutego 2020 r. znów przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą i później będzie korzystał z urlopu rodzicielskiego. Czy znów obowiązuje go te 18 miesięcy nieobecności, żeby staż nie przepadł, czy teraz ta nieobecność liczy się w inny sposób?

Nieobecności w pracy pomiędzy którymi wystąpiła przerwa, nie sumują się. W związku z tym jeżeli nowe nieobecności rozpoczęte 24 lutego 2020 r. związane ze zwolnieniem lekarskim oraz urlopami związanymi z rodzicielstwem nie przekroczą 1 roku i 6 miesięcy, po raz kolejny wydłużą staż bez obowiązku rozpoczynania go od nowa (art. 9d ust. 5 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT