Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracuje w szkole macierzystej prowadzonej przez JST przez 10 lat. Tam ma 10/18 i otrzymuje dodatek stażowy. Od 2 lat pracuje w drugiej szkole na 1/2 etatu prowadzonej przez inny organ niż JST i nie jest to uzupełnienie etatu. Jak wygląda kwestia wypłaty dodatku stażowego w drugiej szkole? Czy bierze się pod uwagę przepracowane lata w szkole macierzystej czy staż od nowa się przelicza?
Z racji tego, że łączny wymiar zatrudnienia nauczyciela w obydwu szkołach przekracza wymiar pełnego etatu, w dodatkowym miejscu pracy musi od nowa wypracować staż uprawniający do dodatku, ponieważ nie można do niego zaliczyć okresu równoległego zatrudnienia w podstawowym miejscu pracy, ani ewentualnych zakończonych okresów zatrudnienia, które uwzględniono w macierzystej szkole - § 7 ust. 1 – 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, Dz.U. z 2014 r. poz. 416 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem wicedyrektorem ds.pedagogicznych, dyrektorem naczelnym jest menager bez przygotowania pedagogicznego. Proszę o informacje, jakie są kompetencje dyrektora menagera. Kto jest przewodniczącym RP, kto podpisuje uchwały RP, komu powierza się ich wykonanie, kto otwiera ścieżkę awansu zawodowego nauczycielom?
- Kto może zostać upoważniony do dokonywania czynności za dyrektora przedszkola (podpisywać zarządzenia, przelewy bankowe, zatwierdzać faktury, listy płac do wypłaty ) w którym nie ma stanowiska wicedyrektora - sytuacja dotyczy szczególnie okresu urlopu wszystkich pracowników pedagogicznych.
- Czy nauczyciel mający uprawnienia do nauczania biologii może uczyć w technikum przedmiot uzupełniający przyroda?
- Czy pracując w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej na podstawie Kodeksu Pracy,na stanowisku-nauczyciel można uzyskać świadczenie kompensacyjne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy szkolnego rzecznika praw ucznia. Czy w szkole musi być powołana taka osoba? Jaka jest podstawa prawna? Czy jeśli nie byłoby obowiązku tworzenia takiej funkcji, to czy muszą być zapisy w statucie odnośnie tej funkcji?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe