Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel napisał pismo do dyrektora w sprawie aby ująć jego osiągnięcia z prowadzenia przez niego zespołu teatralnego do sprawozdania z planu nadzoru. Nadmieniam, że wszystkie osiągnięcia zespołów są w protokole podsumowujących rok szkolny i stanowią załączniki podobnie jak sprawozdanie z nadzoru. Czy dyrektor musi przy najbliższej radzie poprosić o wyrażenie opinii rady o wpisanie do sprawozdania czy wystarczy odpowiedz dla nauczyciela, że znajduj a się one w załączniku do protokołu i nie muszą być w sprawozdaniu nadzoru, który odnosi się do planu nadzoru?
Dyrektor nie musi zwracać się z prośbą do rady pedagogicznej w sprawie, o której mowa w pytaniu. To dyrektor decyduje o sposobie prowadzenia nadzoru pedagogicznego oraz sposobie jego dokumentowania. W sprawozdaniu znajdują się informacje odnoszące się do działań i zadań zaplanowanych (czyt.: w planie nadzoru).Dyrektor szkoły lub placówki opracowuje na każdy rok szkolny plan nadzoru pedagogicznego, który przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, w terminie do dnia 15 września roku szkolnego, którego dotyczy plan.Plan nadzoru pedagogicznego, o którym mowa w ust. 1, jest opracowywany z uwzględnieniem wniosków z nadzoru pedagogicznego sprawowanego w szkole lub placówce w poprzednim roku szkolnym oraz podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa.Plan ten zawiera w szczególności:1) przedmiot ewaluacji wewnętrznej oraz termin jej przeprowadzenia;2) tematykę i terminy przeprowadzania kontroli przestrzegania przez nauczycieli przepisów prawa dotyczących działalnościdydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły lub placówki;3) zakres wspomagania nauczycieli w realizacji ich zadań;4) plan obserwacji;5) zakres monitorowania.W przypadku dokonania zmian w planie nadzoru, o którym mowa w ust. 1, dyrektor szkoły lub placówki niezwłocznie informuje radę pedagogiczną, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – nauczycieli i osoby niebędące nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, o wprowadzonych zmianach.Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 sierpnia, przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego.
Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w czasie nauki na odległość można stawiać oceny niedostateczne, np. za brak pracy domowej, brak przesłanych zadań, itp?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dlaczego we wzorze polityki bezpieczeństwa widnieją zapisy dotyczące ABI? Czy dokument ten jest dostosowany do aktualnego prawa?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Nasz statut obowiązuje od 2017 roku – wówczas przyłączyliśmy gimnazjum do szkoły podstawowej. Obecnie, decyzją Rady Pedagogicznej, chcemy wprowadzić w kilku miejscach zmiany.
Czy po wprowadzeniu zmian w kilku paragrafach możemy na pierwszej stronie napisać: Tekst jednolity z dnia...
a na ostatniej stronie: Statut obowiązuje od 1 września 2017 r.?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o informację, czy wejście w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela i niektórych innych ustaw powoduje konieczność zmiany statutu biblioteki czy zmian w statucie biblioteki?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy przedszkole niepubliczne ma obowiązek stworzyć program wychowawczo-profilaktyczny?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe