Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony w dwóch jednostkach na terenie gminy na dwóch oddzielnych umowach. W mojej szkole umowa podpisana jest na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze. Nauczyciel zwrócił się do organu prowadzącego z prośbą o połączenie etatu na zasadzie uzupełnienia godzin. Organ prowadzący powołał się na art. 22 ust. 1 KN i nałożył na nauczyciela obowiązek uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych w drugiej szkole. Umowa na zasadzie uzupełnienia wymaga zawarcia umowy w pełnym wymiarze czasu pracy, a szkoła dysponuje tylko 11 godzinami dla tego nauczyciela. Czy można w związku z tym zawierać umowę na pełny wymiar, a jeżeli tak, to jak to rozwiązać organizacyjnie?
Uzupełnianie etatu w innej szkole polega na tym, że jedna szkoła zatrudnia nauczyciela na pełny etat i za ten etat płaci, zapewniając jednocześnie nauczycielowi prowadzenie zajęć w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego go pensum. Pozostałe godziny nauczyciel realizuje w innej szkole. Takie rozwiązanie powinno być stosowane na dany rok szkolny, czyli na czas określony. Nie mamy bowiem pewności, że za rok czy dwa owa szkoła w dalszym ciągu będzie zapewniała godziny naszemu nauczycielowi. Najlepiej więc sporządzić aneks do obecnej umowy o pracę, w którym zawarte zostanie, że wymiar zatrudnienia zwiększa się z 11 h na etat od dnia... do dnia.... poprzez uzupełnianie etatu w wymiarze ... h w szkole .......
Jeżeli w nowym roku szkolnym w drugiej szkole, albo może w jeszcze innej, nauczyciel będzie mógł uzupełniać etat, wówczas sporządzą Państwo kolejny, stosowny aneks do umowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel emeryt zatrudniony w szkole na podstawie umowy o pracę może korzystać ze środków funduszu jednocześnie jako pracownik i jako emeryt?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zastępstwo doraźne: czy należy za nie płacić nauczycielowi bez względu na to, czy uczy w danej klasie i czy ma kwalifikacje do przeprowadzania zajęć z przedmiotu, na którym zastępuje nieobecnego nauczyciela?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Zatrudniam nauczyciela kontraktowego w wymiarze 1/2 etatu
6 godzin bez kwalifikacji za zgodą kuratora oświaty a 3 godziny świetlica, czyli zgodnie z kwalifikacjami. Jak sformułować umowę i jak płacić nauczycielowi ? Z poziomu stażysty 9 godzin, czy uwzględnić 6 stażysta a 3 kontraktowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wf zatrudniony przez mianowanie w wymiarze 18/18( w tym 9 g powszechnej nauki pływania)przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 15.10.2021.. Szkoła z pływalnią, na której realizowane są zajęcia pływania dla dzieci z różnych szkół organizowane przez organ prowadzący, a nauczyciele wf, posiadający uprawnienia trenerskie z pływania, mają godziny PNP w etatach. 15.03.2021 otrzymałam pisemną informację od Naczelnika Wydziału Edukacji, że biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i obowiązujące obostrzenia mam nie planować w arkuszu organizacji szkoły na rok szkolny 2021/2022 zajęć na basenie w ramach Powszechnej Nauki Pływania.
Czy mogę zmienić pensum z 18/18 nauczyciela na 26/26 wychowawcy świetlicy w/w nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia. Jest to jedyna możliwość pozostawienia go w zatrudnieniu. Czy muszę to konsultować na piśmie lub ustnie z nauczycielem, czy nie ? Jeśli odmówi, będę zmuszona wręczyć mu wypowiedzenie. Co zrobić jeśli nie zechce przyjść na rozmowę. Jakie kroki prawne wtedy podjąć? W projekcie majowym, który nota bene ma być gotowy na początku kwietnia nauczyciel będzie miał tytuł płatności urlop dla poratowania zdrowia, ale muszę też zaplanować mu przydziały bo wraca w trakcie roku szkolnego (etat- zastępstwo, a nie mam godzin wf).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła niepubliczna ponadgimnazjalna, zatrudnienie z KP - dodatek za wychowawstwo w określonej wysokości jest odrębny i niezależny od pensum. Proszę o informację czy tenże dodatek musi być składową podstawowej umowy o pracę (z KP) czy też może być wypłacany na podstawie Oświadczenia o przyznaniu dodatku za wychowawstwo w ściśle określonym czasie (np. 1.09.2018 - 31.07.2019). Umowa o pracę zawarta jest na okres dłuższy (2 lata), aniżeli będą trwały obowiązki wychowawcy. Jakie zapisy w umowie byłyby poprawne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe