Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasze gimnazjum zatrudnia nauczycieli, którzy pracują w większości w szkole podstawowej (jednak nie wszyscy) funkcjonującej w tym samym budynku co gimnazjum. Czy w związku z tym dyżury na korytarzach powinni pełnić zarówno nauczyciele szkoły podstawowej jak i gimnazjum? Czy zgodne z prawem jest porozumienie między dyrektorami obu szkół, że na przerwach nauczyciele dyżurujący opiekują się zarówno uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum niezależnie od tego w której placówce są zatrudnieni?Proszę o wykładnię prawną.
Przepisy prawa nie regulują szczegółów pracy szkoły. Kierowanie nią jest kompetencją dyrektora, który ma na uwadze szeroko pojęte dobro i bezpieczeństwo uczniów., dlatego wg mojej opinii dyżur powinni pełnić nauczyciele obu szkół.
Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie zmiany w od 1 września 2015r. powinny znaleźć się w statucie szkoły podstawowej i gimnazjum. Może będziecie Państwo przygotowywać wzorcowe propozycje zapisów do tych zmian?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej funkcjonującej na zasadach szkoły publicznej uczeń wyjątkowo uzdolniony może być przeniesiony w ciągu roku do klasy programowo wyższej? Jakie warunki i procedury muszą być spełnione?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Pytania nadzór pedagogiczny. Dokumenty dla przedszkola. Proszę o wzorcową aktualną na 2017 rok instrukcję kancelaryjną, jednolity rzeczowy wykaz akt , instrukcję organizacji i zakres działania składnicy akt - instrukcję archiwalną -----nie. Nie wiem czym się różni instrukcja archiwalna od instrukcji organizacji i zakres działania składnicy akt – którą instrukcję powinnam mieć jako przedszkole? Przedszkole moje jest małą placówką 4 oddziałową. Dokumenty te są mi potrzebne do wysłania ( oczywiście po dostosowaniu do moich warunków) do zatwierdzenia do dyrektora archiwum. Proszę napisać czy muszę mieć tą dokumentację zatwierdzoną przez archiwum i jak to zatwierdzenie wygląda?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Opracowaliśmy Program Wychowawczo- Profilaktyczny dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z oddziałami gimnazjalnymi. Czy osobno należy opracować taki program dla przedszkola?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Jestem na etapie aktualizacji regulaminu kontroli zarządczej. Znalazłam na Państwa portalu dokument z datą publikacji 1.12.2014 rok. Z tekstu dokumentu wynika, że powinny być załączniki, niestety jest tylko jeden. Gdzie jest reszta ?Proszę o uzupełnienie. Pozdrawiam.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe