Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Wg mojej opinii, wniosek nie może być rozpatrzony pozytywnie ze względów formalnych. Jednakże to dyrektor podejmuje decyzje, są to jego kompetencje i jednocześnie...

PORADA PRAWNA

08 kwietnia 2016 Prawo oświatowe

Moje pytanie dotyczy ucznia klasy II. Otóż w dniu dzisiejszym rodzic dziecka przyniósł wniosek o kontynuację nauki dziecka w klasie II w roku szkolnym 2016/2017. Do wniosku dołączył podanie z prośbą i motywacją dotyczącą złożenia dokumentu po terminie. Proszę o pomoc, jak rozwiązać ten problem.

Wg mojej opinii, wniosek nie może być rozpatrzony pozytywnie ze względów formalnych. Jednakże to dyrektor podejmuje decyzje, są to jego kompetencje i jednocześnie odpowiedzialność, ponadto zna motywację i uzasadnienia rodzica oraz sytuację szkolną dziecka.

Podstawa prawna: 1. Ustawa o systemie oświaty z dnia 7.09.1991 r. (ze zm.), w szczególności art. 16; 2. Ustawa z dnia 29 grudnia 2015r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT