Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Moim zdaniem Szkolnej instrukcji przeprowadzenia sprawdzianu jest błąd. W poprawionych procedurach przeprowadzenia sprawdzianu (Z 1.12.2014) JEST INFORMACJA, ŻE NIE ODRYWA SIĘ żADNEJ CZĘŚĆI ARKUSZA OD KART ODPOWIEDZI.
Prosimy jeszcze raz zapoznać się z treścią procedury i porównać z instrukcją:
- pkt 7 ppkt 2: zdający ma obowiązek: w części pierwszej sprawdzianu zachowania kompletności arkusza egzaminacyjnego - uczniowi nie wolno od arkusza odrywać karty odpowiedzi;
- pkt 20 ppkt 3: Po zakończeniu danej części (tj. drugiej części) sprawdzianu i opuszczeniu sali przez uczniów członkowie Zespołu Nadzorującego w obecności przedstawiciela uczniów:
1) w części pierwszej sprawdzianu – do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w (…) przekazywany jest cały arkusz egzaminacyjny, co oznacza, że nie należy od arkusza odrywać karty odpowiedzi
2) w części drugiej sprawdzianu – w przypadku arkuszy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie, do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w (…) przekazuje się tylko karty odpowiedzi, zatem arkusze należy podzielić na:
( -) zeszyty zadań (zostają w szkole);
(-) karty odpowiedzi (należy oderwać karty od zeszytów zadań).
Sposób postępowania z materiałami określa właściwa OKE. W procedurach przeprowadzania sprawdzianu na rok szkolny 2015 tak to właśnie zostało rozstrzygnięte.
Prosimy pobrać dokument w wersji word, w podglądzie może widnieć jeszcze strasza, błędna wersja dokumentu, w związku z trwającymi pracami progamistycznymi.
Adres dokumnetu: http://nadzorpedagogiczny.pl/szkolna-instrukcja-przeprowadzania-sprawdzianu-2015/1717
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel skończył studia podyplomowe grantowe i uzyskał kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu). Jednak dyplomu nie przyniósł, bo tego przedmiotu nie chce uczyć. Brakuje etatu dla niego z przedmiotu wiodącego i parę godzin miał uczyć tego drugiego. Jest od sześciu lat chroniona przez ZZ. Co zrobić, jeżeli dyplomu nie przyniesie? Jeżeli przydzielić jej godziny z przedmiotu wiodącego, trzeba będzie dać zniżkę godzin innej nauczycielce. Zresztą nie zrobię tego. Jestem zdruzgotana postawą n-la, który nie patrzy na to, ze jego koleżanka możne nie mieć etatu. Czy jest jakaś podstawa prawna związana ze studiami grantowymi, która mówi o tym, że po skończeniu takich , nauczyciel ( jeżeli jest taka potrzeba) powinien nauczać przedmiot na który zdobył kwalifikacje. I jak długo ZZ mogą chronić jednego pracownika?
- Jaki arkusz ocen obowiązuje VII klasę ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele w ramach innych zajęć i czynności udzielają uczniom konsultacji indywidualnych i zbiorowych dot. przygotowania się do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Terminy konsultacji każdorazowo ustalane są z uczniem lub uczniami uwzględniając ich potrzeby. Czy prowadzenie takich konsultacji należy odnotowywać w dzienniku zajęć innych? (Rozporządzenie MEN z dnia 25.08.2017 r. regulujące prowadzenie dokumentacji szkolnej)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o poradę w kwestii Arkusza Organizacyjnego szkoły podstawowej na rok 2024/2025. W dniu 18.04.2024r. miałam konkurs na dyrektora, który wygrałam i w tym dniu przeprowadziłam radę pedagogiczną opiniując arkusz z moim stanowiskiem i przydziałem, obecnie jestem dyrektorem tej szkoły.Czy powinnam przygotować wcześniej arkusz z wakatem dyrektora. Jaki arkusz powinnam oddać do zaopiniowania Organowi prowadzącemu i nadzorującemu. Dziękuję i proszę o pilną poradę.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Prowadzę niepubliczną szkołę z oddziałami integracyjnymi, obecnie w 7 klasie mamy ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna w stopniu lekkim, niedosłuch. Uczeń nie mówi, porozumiewa się przy użyciu piktogramów. Czy mam możliwość zwolnienia tego ucznia z zajęć z doradztwa zawodowego, czy jest to konieczne aby uczęszczał na tego rodzaju zajęcia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe