Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 96 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r., poz. 1740) umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na...

PORADA PRAWNA

03 listopada 2021 Prawo oświatowe

Mama uczennicy upoważniła dwie osoby (prawnika i ciocię) do kontaktowania się ze szkołą w sprawie zachowania córki. Czy skan odręcznego upoważnienia jest wystarczającym dokumentem? Bardzo proszę o podstawę prawną.

Na podstawie art. 96 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r., poz. 1740) umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na oświadczeniu reprezentowanego (pełnomocnictwo). Ponieważ dla pełnomocnictwa nie została określona żadna szczególna forma, wystarczające jest okazanie w szkole skanu odręcznego upoważnienia do kontaktowania się w sprawie zachowania uczennicy. Szkoła nie jest uprawniona do domagania się złożenia lub okazania oryginału dokumentu pełnomocnictwa. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT