Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie odnośnie świadczenia urlopowego nauczyciela, który w miesiącach wrzesień-październik przebywał na L4, następnie od listopada do stycznia miał nieobecność usprawiedliwioną niepłatną, czy za ten okres należy mu wypłacić świadczenie urlopowe?
Zgodnie z art. 53 ust. 1a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r., poz. 984) z odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, o którym mowa w ust. 1, wypłacane jest nauczycielowi do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym.
Świadczenie urlopowe przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu, bez względu na to, czy wykonuje prace, czy tez jej nie świadczy. Wobec tego należy mu wypłacić świadczenie urlopowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przyjmując ucznia z ośrodka wychowawczego czy możemy prosić od wychowawców/prawnych opiekunów takich danych dziecka jak: imiona, nazwiska i adresy rodziców dzieci, czy mają prawa rodzicielskie. Jakie dane wpisujemy do księgi uczniów; dane rodziców (którzy mogą mieć ograniczone prawa rodzicielskie i ich adresy czy też prawnych opiekunów np. ustanowionych sądownie)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W mojej szkole jest 9 oddziałów szkolnych i 3 oddziały przedszkolne tzn. dwa oddziały 0 i jeden oddział 3 i 4 latków. W tym roku w UG zmieniono uchwałę i do oddziałów liczone są tylko oddziały szkoły. Moje pytanie brzmi czy nad oddziałami przedszkolnymi nie będę pełniła nadzoru, czy jest to zgodne z prawdą ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Niezbędne są dla nas dokumenty, które trzeba uzupełniać w programie HACCP oraz wyznaczenie miejsc krytycznych.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jako dyrektor niepublicznego przedszkola mam obowiązek zarejestrować się na platformie SEO? Czy monitorowanie udzielanej pomocy psychologiczno pedagogicznej muszę wprowadzić na platformę SEO skoro nie otrzymałam takiej informacji z kuratorium. Koleżanka, która jest dyrektorem innego przedszkola taką informację otrzymała elektronicznie. Ja nie. Na stronie ministerstwa jest napisane że wyznaczeni dyrektorzy to uzupełniają. Jak ta sprawa tak naprawdę wygląda?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący zlikwidował stanowisko kierownika internatu w szkole udzielając informacji dyrektorowi, że nie zatwierdzi arkusza jeśli będzie zawierał stanowisko kierownika internatu.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe