Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kwalifikacje nauczyciela pozalekcyjnych zajęć wychowawczych w szkole podstawowej specjalnej zorganizowanej przy podmiocie leczniczym (szkoła przyszpitalna). Pytanie: Czy nauczycielka, która ukończyła studia licencjackie z edukacji wczesnoszkolnej (jest to Jej podstawowy i jedyny kierunek, który obecnie posiada) może być zatrudniona w szkole podstawowej specjalnej działającej na terenie oddziałów szpitalnych dla dzieci jako nauczyciel z pełnymi kwalifikacjami do pracy w tego rodzaju placówce (praca z przewlekle chorymi)?
Nauczycielka nie posiada wymaganych kwalifikacji do prowadzenia zajęć wychowawczych w szkole podstawowej specjalnej przyszpitalnej, ponieważ nie legitymuje się wykształceniem z zakresu pedagogiki specjalnej (§ 14 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kwestii dotyczących czasu pracy:
1. W naszej placówce obowiązuje jednomiesięczny okres rozliczeniowy. W styczniu 2019 r. występują 4 pełne tygodnie oraz 3 dni tzw. "wystające". Czy te dni należy zaliczyć do sąsiadujących z nimi tygodni? Czy należy zachować limit godzin pracy, odpoczynku w tygodniu od 29.01- 7 dni?.
2. Czy w obecnym stanie prawnym należy prowadzić roczną ewidencję czasu pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, 8 godz w 5-cio dniowym tygodniu pracy (w liście obecności zawarte są informacje dotyczące godz. rozpoczęcia i zakończenia pracy, ilość godzin nocnych, nieobecności?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jakich nauczycieli dodatkowo musimy od stycznia 2016 r. zatrudnić w klasach, w których uczą się dzieci z orzeczeniami: - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm (uczeń w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na: niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim oraz afazję motoryczną; - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na Zespół Aspergera (w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. W którym przypadku powinniśmy zatrudnić nauczyciela wspomagającego, a w którym wystarczy asystenta?
- Pracownik niepedagogiczny ukończył 4 letnie technikum zawodowe. Ile lat nauki należy mu zaliczyć do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy dzienne technikum zawodowe to szkoła wymieniona w art. 155 § 1 pkt 2 kodeksu pracy - czy art. 155 § 1 pkt 3?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na etat w szkole 18/18 w tym roku szkolnym ma dodatkowe godziny ma dowożenie uczniów 6/26. Jak płacić temu nauczycielowy za te godziny, z jakiego etatu 26 czy 18, czy też utworzyć etat łączony? Proszę o odpowiedź
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych, powołanie mam do 31 sierpnia 2017r. Organ prowadzący ogłosił teraz konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Publicznych, który dostanie powierzenie na 5 lat, ale Zespołu Szkół Publicznych, a nie Szkoły Podstawowej, która będzie od września. Co się stanie 1 września 2017r.? Czy powierzenie z tego konkursu będzie skutkowało na 5 lat czy tylko na czas reformy 2 lata do 2019?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe