Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zasadniczo, w pierwszej kolejności powinno się zapewnić godziny zatrudnionym nauczycielom. W opisanej sytuacji zastępstwo w nowym roku szkolnym potrwa jedynie do grudnia, do...

PORADA PRAWNA

24 sierpnia 2015 Kadry

Kto ma pierwszeństwo zatrudnienia na zastępstwo do oddziału przedszkolnego? Opis sytuacji zatrudnienia: W ubiegłym roku szkolnym n-l kontraktowy K.X. zatrudniony był na zastępstwo za n-la , który przebywał na zwolnieniu lekarskim, a następnie przeszedł na urlop zdrowotny, na którym pozostanie do grudnia 2015 r. N-l K już był wcześniej u nas zatrudniony na rok na zastępstwo do oddziału przedszkolnego i sprawdził się znakomicie. N-l A.Y., kontraktowy, z umową na czas nieokreślony, pracuje kilka lat, w większości na niepełnym etacie (świetlica, Zaj. kor. komp.), z kwalifikacjami do przedszkolnego oddziału, ostatnie dwa lata przebywał na macierzyńskim i urlopie rodzicielskim, który trwa do 13 września 2015r. , w maju podpisał porozumienie (zgodę) na 10/32 etatu na zaj. kor.komp. Straszy sądem ! Jeżeli przydzielę godziny AY, to co będzie w grudniu?

Zasadniczo, w pierwszej kolejności powinno się zapewnić godziny zatrudnionym nauczycielom. W opisanej sytuacji zastępstwo w nowym roku szkolnym potrwa jedynie do grudnia, do powrotu z urlopu zdrowotnego zastępowanego nauczyciela. Dyrektor ma dwie mozliwosci: zatrudnić kolejny raz nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem albo przydzielić te godziny nauczycielowi A.Y.  W tym przypadku nauczyciel powinien otrzymać pismo informujące,  że przydziela mu się w zastępstwie za nauczyciela ... określoną liczbę godzin na okres od 1.09.2015 do ....12.2015 r. (ostatni dzień urlopu zdrowotnego). Po tym okresie nauczyciel wraca na swoje godziny - zmniejszony wymiar, na który wyraził zgodę.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT