Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Każdemu uczniowi przysługuje 10 godzin zajęć rewalidacyjnych tygodniowo. Wynika to z tego, że tygodniowo w każdym oddziale szkoły przysposabiającej do pracy, niezależnie...

PORADA PRAWNA

04 października 2021 Prawo oświatowe

Jesteśmy szkołą przysposabiającą do pracy. Mamy w klasach po 2–3 uczniów. Czy zatem wg ramowego planu nauczania zajęć rewalidacyjnych musi być po 10 godzin w tygodniu na klasę? Czy każdy uczeń w klasie 2-osobowej ma mieć po 5 godz. zajęć rewalidacyjnych w tygodniu?

Każdemu uczniowi przysługuje 10 godzin zajęć rewalidacyjnych tygodniowo. Wynika to z tego, że tygodniowo w każdym oddziale szkoły przysposabiającej do pracy, niezależnie od jego liczebności, realizuje się po 10 godzin tygodniowo w klasach I, II i III, zgodnie z załącznikiem nr 9 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz. U. z 2019 r., poz. 639 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT