Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem Liceum ogólnokształcącego. Mój nauczyciel stara się o uzyskanie stopnia n-l dyplomowany. Jakie są konsekwencje nieobecności dyrektora szkoły w pracach komisji (nie mam zastępcy, a ze względów osobistych wolałbym nie brać udziału w pracach komisji).
Dyrektor ma obowiązek uczestniczyć w pracach komisji, o czym stanowi art. 9g KN. Jednakże jego nieobecność nie wstrzymuje prac komisji, jeśli jest quorum składu.
Z drugiej strony dyrektor ma prawo do urlopu, rezerwacji wczasów, zdarza się także choroba lub inna ważna przyczyna jego absencji, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Nie jest nam znana sytuacja karania dyrektora, który z poważnych przyczyn nie uczestniczył w pracach komisji.
Konsekwentnie do regulacji zawartych w art. 7 ust. 1 Karty Nauczyciela, w myśl których dyrektor szkoły reprezentuje szkołę na zewnątrz i jest przełożonym służbowym nauczycieli, w przepisach art. 9g tej ustawy ustanowiono obowiązek powołania dyrektora szkoły w skład komisji egzaminacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka rozpoczęła awans na nauczyciela mianowanego od września 2010 roku. Przebywała najpierw na zwolnieniu lekarskim,potem urlopie macierzyńskim i urlopie wypoczynkowym od grudnia 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku. Jaka jest procedura kontynuacji awansu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy wicedyrektor będący nauczycielem mianowanym ze stopniem doktora musi odbywać staż na na nauczyciela dyplomowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który uzyska kwalifikacje przedmiotowe w październiku 2012 roku, będzie mógł rozpocząć staż od września 2012 roku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka rozpoczęła staż na nauczyciela dyplomowanego w dniu 01.09.2015 r. Powinna go zakończyć 31.05.2018 r. Od 21.02.2018 r. do 14.10.2018 r. przebywała na ciągłym L-4 ciążowym. Od 15.10.2018 r. do 30.06.2019 r. wykorzystywała urlop macierzyński i rodzicielski. Od 01.07 do 29.08.2019 r. wykorzystała urlop wypoczynkowy. Jaki jest termin zakończenia stażu nauczycieli?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mający tytuł mgr ekonomii, aktualnie kończy drugie wyższe studia /5 rok/ - teologia (uczy religii) , otrzymał zgodę KO na zatrudnienie na stanowisku nauczyciela religii, mógł rozpocząć staż na stopień nauczyciela kontraktowego? Proszę o wyjaśnienie i podstawę prawną.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe