Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jako przedszkole niepubliczne musimy rozliczyć dotację z podziałem na dwa punkty: 1. wynagrodzenia, o których mowa w art. 35 ust.1 pkt 1 lit.a ustawy o finansowaniu zadań oświatowych 2. wydatki związane z realizacją zadań organu prowadzącego, o których mowa w art.10 ust.1 ustawy Prawo oświatowe. W którym punkcie będą zawierały się wynagrodzenia księgowych, pracowników administracyjnych, kuchni, konserwatora, kierowcy? W którym punkcie będą zawierały się wynagrodzenia pomocy nauczycieli pracujących na grupie z dziećmi?
Wynagrodzenia księgowych, pracowników administracyjnych, kuchni, konserwatora, kierowcy i pomocy nauczyciela należy zaliczyć do wynagrodzeń, o których mowa w art. 35 ust.1 pkt 1 lit. b ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Są to wydatki kwalifikowane do wydatków związanych z realizacją zadań organu prowadzącego, o których mowa w art. 10 ust.1 ustawy Prawo oświatowe. Wszystkie wymienione wydatki należy zakwalifikować do pkt 2, o którym mowa w pytaniu.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych ( Dz.U. z 2017r. poz.2203).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie zmiany powinny być dokonane w statucie szkoły związane ze zmianą prawa oświatowego?
- Czy placówki niepubliczne, prowadzone przez Stowarzyszenie, również obowiązuje rozporządzenie MEN z dnia 17.03.17r w sprawie szczegółowych organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli- jeżeli chodzi o terminy opracowywania i zatwierdzania arkuszy organizacji? Czy takie placówki przygotowują arkusz organizacyjny we wrześniu ? Czy arkusz organizacyjny placówki niepublicznej musi być zatwierdzony przez kuratorium oświaty?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku, gdy w szkole jedynym nauczycielem należącym do związków zawodowych jest nauczyciel przebywający na urlopie bezpłatnym, wynikającym z art. 17 ust. 2 KN, dyrektor szkoły ma obowiązek wnioskowania do związku, do którego należy ww. nauczyciel, o opinię arkusza organizacyjnego oraz aneksów do arkusza?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Stowarzyszenie prowadzi szkołę podstawową na podstawie umowy zawartej z gminą. W grudniu (przed przekazaniem ostatniej w roku dotacji) gmina twierdzi, że przekazała stowarzyszeniu na ucznia niepełnosprawnego objętego zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi podwójną dotację ogólną (rzekomo liczona raz na ogólną liczbę uczniów, a drugi raz na ucznia niepełnosprawnego). Stowarzyszenie co miesiąc przekazuje gminie aktualną liczbę uczniów wyraźnie wskazując liczbę uczniów niepełnosprawnych tj. ogólna liczba uczniów ... w tym niepełnosprawnych.... Czy gmina może na koniec roku pomniejszyć stowarzyszeniu dotację o kwotę rzekomo zawyżoną w miesiącach wcześniejszych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dziecko uczęszczające do oddziału przedszkolnego w tym roku kalendarzowym ukończyło 5 lat. Odległość z domu do przedszkola przekracza 3km. Rodzice złożyli wniosek o korzystanie z dowozu autobusem szkolnym. Czy Gmina ma obowiązek zapewnić bezpłatny dowóz dla opisanego dziecka ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe