Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 53 ust. 4 pkt 1 UoSO każda rada rodziców samodzielnie ustala tryb swojej pracy w regulaminie działalności, ponieważ nie są one szczegółowo określone w...

PORADA PRAWNA

04 maja 2017 Prawo oświatowe

Jakim dokumentem (protokół, uchwała, czy tylko pismo informujące) powinnam poinformować organ prowadzący o składzie komisji konkursowej na dyrektora szkoły (dotyczy Przedstawicieli Rady Rodziców)?

Na podstawie art. 53 ust. 4 pkt 1 UoSO każda rada rodziców samodzielnie ustala tryb swojej pracy w regulaminie działalności, ponieważ nie są one szczegółowo określone w przepisach UoSO. W związku z tym z regulaminu działalności rady rodziców wynika sposób informowania o wyborze przedstawicieli rady do komisji konkursowej: czy konieczne jest przekazanie kopii uchwały rady rodziców (czy ewentualnie z całym lub z wyciągiem z protokołu posiedzenia, na którym podjęto uchwałę), czy wystarczy pisemna informacja skierowana do organu prowadzącego szkołę, podpisana przez osobę lub osoby upoważnione do działania w imieniu rady rodziców. Jeśli natomiast rada rodziców w swym regulaminie w ogóle nie przewidziała sposobu przekazywania informacji w powyższym zakresie, dopuszczalny jest każdy z przedstawionych sposobów działania.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT