Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaki termin obowiązuje pracodawcę na rozliczenie należności ze stosunku pracy w przypadku zgonu pracownika, którego spadkobiercą jest córka w wieku 27 lat, pracująca. W chwili obecnej nie wiemy czy córka i inni spadkobiercy przyjmą spadek czy go odrzucą. Czy zakład pracy powinien naliczyć należności w terminie wypłat pracowniczych czy czekać na decyzje sądu?
Pracodawca ma obowiązek bieżącego zabezpieczenia środków na należności zmarłego pracownika, w tym m.in. wynagrodzenia zgodnie z obowiązującym terminem wypłaty, a trzynastki najpóźniej w ustawowym terminie do 31 marca przyszłego roku kalendarzowego - zgodnie z art. 85 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040, art. 2 ust. 3 pkt 7 i art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej, Dz.U. z 2018 r., poz. 1872. Trudno przewidzieć, w jakim terminie uprawnieni spadkobiercy przedstawią postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub sporządzony przez notariusza akt poświadczenia dziedziczenia, czyli dokument stanowiący podstawę wypłaty na rzecz uprawnionych osób, natomiast pracodawca powinien na ten cel mieć zabezpieczone środki. Przed wykazaniem uprawnień spadkobierców nie należy dokonywać wypłat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel został zatrudniony w naszej szkole na czas określony od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 r. W dniach od 19.09.2016 r. do 23.09.2016 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy w związku z powyższym będzie uprawniony do „13”za 2016 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy zaliczyć staż pracy pracownikowi (np. do nagrody jubileuszowej i do emerytury), który przyniósł do teczki akt osobowych zaświadczenie ze Starostwa Powiatowego, iż w terminie 1.05.10r.-30.04.11r. odbył staż. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik posiada kilka zajęć komorniczych wynagrodzenia. Czy umieszczając adnotację o zajęciu wynagrodzenia na świadectwie i podając wysokość potrącenia, należy podać kwotę do każdej z sygnatur osobno czy mogę podać kwotę w zbiorczą, która w sumie została potrącona?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola zatrudniony od 01.09.2015 r. do 12.08.2016r. w wymiarze 7/25 etatu. Urodziła dziecko 16.02.2016. Udzieliłam jej od 16.02.2016 r urlop macierzyński 20 tyg., dodatkowy urlop macierzyński 6 tyg. oraz urlop rodzicielski do dnia końca zatrudnienia czyli 12.08.2016. Za ile dni( godz.) mam tej Pani zapłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel naszej jednostki jest chory i obecnie przebywa w szpitalu. Zanosi się na dłuższe zwolnienie lekarskie, około 1 miesiąca. Czy możemy przyjąć na zastępstwo na czas nieobecności chorej, nauczyciela dyplomowanego emeryta? Jakie składniki wówczas należałoby mu wypłacić oprócz wynagrodzenia zasadniczego? Co z wysługą lat, dodatkiem wiejskim i mieszkaniowym? Czy istnieje jakaś inna forma zatrudnienia nauczyciela, aby było taniej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe