Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Wymiar godzin takich zajęć nie jest wprost uregulowany w przepisach, ponieważ jest uzależniony od ustalonego przez dyrektora wymiaru godzin zajęć niezbędnego dla danego...

PORADA PRAWNA

21 maja 2018 Prawo oświatowe

Jaki jest wymiar godzin zajęć dydaktyczno-wyrównawczych/terapii pedagogicznej w gimnazjum? W nowym roku szkolnym będą dwie klasy gimnazjalne. Ile godzin przydzielć w związku z tym nauczycielowi prowadzącemu te zajęcia?

Wymiar godzin takich zajęć nie jest wprost uregulowany w przepisach, ponieważ jest uzależniony od ustalonego przez dyrektora wymiaru godzin zajęć niezbędnego dla danego ucznia, co może także skutkować potrzebą aneksowania arkusza organizacyjnego, gdy taka forma pomocy nie została w nim uwzględniona lub w innym wymiarze niż potrzeby uczniów - § 20 ust. 5 i 6 w zw. z § 6 ust. 2 pkt 4 PO.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT