Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka jest podstawa prawna uchylenia uchwały rady pedagogicznej w sprawie przeniesienia ucznia do klasy równoległej? Rada pedagogiczna chce podjąć nową uchwałę.
Przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. nie przewidują (a w związku z tym również nie regulują trybu) uchylenia uchwały rady pedagogicznej przez samą radę w sprawie przeniesienia ucznia do innej klasy. Natomiast zgodnie z art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Należy w nim sprawdzić, czy został wewnętrznie określony jakiś szczególny tryb postępowania w związku z zamiarem uchylenia własnej uchwały przez ten organ. W braku takich postanowień należałoby kierować się treścią ogólnie sformułowanego art. 73 ust. 1 PO, zgodnie z którym uchwały rady pedagogicznej (czyli w każdym przedmiocie) są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy rodzic może prosić o powtarzanie klasy pierwszej ucznia klasy szkoły podstawowej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Kilka dni temu została przeprowadzona w mojej szkole kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektor pracy stwierdził nieprawidłowości związane z czasem pracy. Wystawił mandat karny za wykroczenia przeciwko przepisom o czasie pracy. Mandat został przeze mnie przyjęty. Czy mogę odwołać się od tego mandatu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór pisma do organu prowadzącego, które dotyczy realizacji 2 obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. Rozp. Men 9 sierpień 2011r.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy II oddziału gimnazjalnego nie otrzymuje promocji do klasy III. Do której klasy powinien być przypisany VII czy VIII?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do końca roku 2014 funkcjonowaliśmy jako niepubliczny punkt przedszkolny. Z dniem 1 stycznia 2015 przekształciliśmy się w przedszkole niepubliczne. Jakie dokumenty trzeba prowadzić od tego dnia, czy np. plan nadzoru pedagogicznego ma obejmować okres od stycznia do końca czerwca tego roku?
Jaką dokumentację trzeba będzie prowadzić jeśli chcielibyśmy z dniem 1 września działać na zasadach przedszkola publicznego(przedszkole za złotówkę?), czy obowiązuje nas w całości karta nauczycila oraz nauczyciele zatrudniani będą na zasadach KN? czy kodeksu pracy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe