Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych określa regulamin obowiązujący w szkole. To w regulaminie pracodawca...

PORADA PRAWNA

18 czerwca 2015 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Jak wyliczyć kwotę funduszu socjalnego - dofinansowanie do wypoczynku letniego - pracownikowi administracyjnemu tzn. Pani sekretarce, która zaczęła u nas w szkole pracę od 1 maja? Wcześniej była zatrudniona w innej szkole na cały etat.

Zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych określa regulamin obowiązujący w szkole. To w regulaminie pracodawca musi zawrzeć wszelkie wytyczne - rodzaje świadczeń, komu przysługują, jakie warunki trzeba spełnić, w jaki sposób udokumentować wniosek, itd.

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Nie jest więc prawidłowe uzależnianie wysokości świadczenia od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy, wymiaru etatu, czy też np. rodzaju umowy. Jedynym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę, to sytuacja życiowa, rodzinna i materialna pracownika.

Wyjątkiem od tej zasady jest świadczenie urlopowe nauczycieli - jest uzależnione od okresu zatrudnienia w danym roku szkolnym i wymiaru etatu oraz jest obligatoryjne (wynika to wprost z przepisów Karty Nauczyciela).

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT