Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy prawidłowo przygotować rejestr wyjść grupowych uczniów na podstawie rozporządzenia zmieniającego z 31.10.2018? Przepisy nie definiują co należy rozumieć przez wyjścia grupowe. Na dyrektorze spoczywa obowiązek stworzenia zamkniętego katalogu wyjść oraz określić zasady obowiązujące przy ich organizacji. Proszę o rzeczową podpowiedź jak merytorycznie poprawnie taki dokument przygotować.
W rejestrze wyjść grupowych uczniów odnotowuje się wszystkie inne wyjścia poza teren przedszkola niż wycieczki przedszkolne, o których mowa w § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 2018 r., poz. 1055, a w związku z tym dyrektor nie jest uprawniony do rezygnowania z ewidencjonowania w rejestrze jakichkolwiek wyjść grupowych lub określania katalogu wyjść, które będą odnotowywane w rejestrze. Rejestr wyjść grupowych uczniów musi zawierać: datę, miejsce i godzinę wyjścia lub zbiórki uczniów, cel lub program wyjścia, miejsce i godzinę powrotu, imiona i nazwiska opiekunów, liczbę uczniów oraz podpisy opiekunów i dyrektora.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który ukończył studia na kierunku pedagogika specjalna (licencjat), wychowanie przedszkolne jednak nie pracuje w zawodzie - traci po jakimś czasie - z powodu braku kontaktu z zawodem, zdobyte uprawnienia?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda organizowanie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu indywidualnych i zespołowych - kto może je prowadzić?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam nauczycielkę , która w ramach realizacji godzin karcianych prowadzi zajęcia muzyczne. Rozliczając je w półroczu doliczyła 3 godziny pobytu z wybranymi dziećmi na konkursie kolęd w godzinach popołudniowych . Czy można jej te godziny uznać za zrealizowane w ramach KN?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Czy nauczyciel musi odrobić godzinę karcianą, jeżeli wypada w dniu rekolekcji i uczniowie wtedy nie mają zajęć lekcyjnych.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami dyrektor szkoły przedstawia tylko raz w terminie do 31 sierpnia wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego? Czyli nie ma obowiązku przedstawiania sprawozdania z realizacji nadzoru pedagogicznego po I okresie?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe