Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ustalanie liczby opiekunów dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniom na wycieczce to kompetencje dyrektora szkoły, dlatego ustawodawca nie określa szczegółów. Przy podjęciu...

PORADA PRAWNA

14 maja 2015 Prawo oświatowe

Ilu opiekunów należy zapewnić na 41 uczestników wycieczki autokarowej?

Ustalanie liczby opiekunów dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniom na wycieczce to kompetencje dyrektora szkoły, dlatego ustawodawca nie określa szczegółów. Przy podjęciu decyzji należy wziąć pod uwagę m. in. następujące czynniki: 1) wiek uczniów, 2) odległości do pokonania podczas wycieczki, 3) ilość dni wycieczki szkolnej, 4) ogólne możliwości, stan zdrowotny, kondycję fizyczną każdego uczestnika wycieczki. Bardzo dobrym rozwiązaniem stosowanym przez szkoły jest wdrożenie odpowiedniego regulaminu, w którym ustala się szczegóły organizowania wycieczki, przydział zadań dla opiekunów oraz kierownika, zasady, które powinni przestrzegać uczniowie. Reasumując: dyrektor podejmuje decyzje w sprawie, o której mowa w pytaniu, uwzględniając czynniki w/w.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (ze zm.).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT