Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile razy w ciągu roku szkolnego dyrektor szkoły składa radzie sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego; podstawa prawna jaka?
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 roku w sprawie nadzoru pedagogicznego:
§ 22. Do dnia 31 sierpnia każdego roku dyrektor szkoły lub placówki publicznej przedstawia radzie pedagogicznej wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego.
Jednak art. 40 ust. 7 ustawy o systemie oświaty z 7.09.1991 r. (ze zm.) reguluje te kwestie w sposób następujący: art. 40. 7. Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.
Ponieważ ustawa jest aktem wyższego rzędu: należy zatem wyniki i wnioski oraz informacje o działalności szkoły przedstawić radzie pedagogicznej 2 razy w roku szkolnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w roku szkolnym 2012/2013 pomoc pedagogiczno- psychologiczną na II etapie kształcenia organizujemy tylko w klasie IV czy też w V i VI?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2018 r. jestem dyrektorem szkoły podstawowej. 31.08.2019 r. skończyłam awans na nauczyciela dyplomowanego. Złożyłam dokumenty do kuratorium z oceną pracy wyróżniającą z dnia 07.06.2018 r., moje dokumenty zostały zwrócone, ponieważ nie posiadałam oceny pracy za ostatni rok jako dyrektor, twierdząc że ta ocena z 06.2018 r. dotyczy tylko mojej pracy jako nauczyciela, a nie dyrektora. O ocenę złożyłam wniosek 6.03.2020 r., ocenę wstrzymano 6.04.2020 r. którą ponownie wznowiono 8.07.2020 r. do 25.08.2020 r. W dniu 17.07.2020 r . przeprowadzono doraźną kontrolę w związku z oceną pracy dyrektora. Czy faktycznie zasadnym było odrzucenie mojej teczki do awansu na nauczyciela dyplomowanego bez oceny pracy dyrektora? Czy można przeprowadzić kontrolę doraźną przed oceną pracy dyrektora jeżeli nie wpłynęła skarga?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła niepubliczna o uprawnieniach publicznej (liceum prywatne) ma obowiązek realizowania godzin do dyspozycji dyrektora, wynikających z ramowego planu nauczania? Szkoła niepubliczna na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 2 Prawa oświatowego realizuje obowiązkowe zajęcia edukacyjne w okresie nie krótszym oraz w wymiarze nie niższym niż łączny wymiar poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych określony w ramowym planie nauczania szkoły publicznej danego typu. Wynika z tego, że szkoła niepubliczna nie ma obowiązku, ale może to zrobić. Nadmieniam, że chodzi o liceum, czyli 3h w cyklu kształcenia, które nie są obowiązkowe dla ucznia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w Zespole Wychowania Przedszkolnego gdzie nie ma Rady Pedagogicznej(1 nauczyciel) wszelkie plany, programy, regulaminy itp. opiniuje i zatwierdza tylko dyrektor?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Interesuje mnie ramowy plan nauczania z nową podstawą programową dla IV klasy szkoły podstawowej. Plan ministerialny zawiera liczbę godzin w cyklu trzyletnim.Czy mogę oczekiwać, że na stronie nadzoru pojawi się przykład ramowego planu z rozbiciem na tygodniową liczbę godzin z poszczególnych przedmiotów?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe