Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
dziękuję za odpowiedż. Analizując dalej ten temat co w takim przypadku jeśli miała orzeczenie o o znacznym stopniu niepełnosprawności to organ prowadzący przyznał 2 godziny na zajęcia rewalidacyjne i 10 godzin na nauczanie indywidualne (czyli funkcjonowanie w środowisku, muzyka z rytmiką itd zgodnie z rozporządzeniem) teraz jeśli ma orzeczenie o głębokim stopniu niepełnosprawności to organ prowadzący przydzieli 10 godzin na zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze. co zrobić z obecnym arkuszem skoro mam tam przydzielone 12 godzin dla nauczycieli, jeśli zmienię aneksem to braknie mi 2 godziny do etatu nauczyciela. jak to prawnie rozwiązać.
Arkusz organizacyjny na dany rok szkolny można, a nawet należy modyfikować w zależności od zmieniającej się w sytuacji uczniów i kadry pedagogicznej. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w opisanej sprawie. Dlatego należy do obecnego arkusza dołączyć stosowny aneks. Jeśli nie można zapewnić nauczycielowi pełnego etatu – to należy go o tym powiadomić do 31 maja przez wręczenie mu swojego oświadczenia woli. W zależności od decyzji nauczyciela takie oświadczenie może powodować dwa różne skutki. Jeżeli przyjmie on zaproponowane nowe warunki, wówczas po upływie okresu wypowiedzenia dojdzie do zmiany treści stosunku pracy. Jeśli jednak odmówi ich przyjęcia – dochodzi do rozwiązania stosunku pracy. Taki sam skutek będzie miał miejsce w stosunku do nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Jeżeli chodzi o nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania, do ich stosunku pracy będzie miała zastosowanie wyłącznie Karta Nauczyciela (KN). Zawiera ona szczególne regulacje w zakresie kształtowania stosunku pracy nauczycieli, które pozwalają na zmiany warunków pracy i płacy, czyli zmiany bez dokonania wypowiedzenia zmieniającego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę ponownie o regulamin wycieczek szkolnych wraz z podstawą prawna dla uczniów szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi ( 3-6 lat)
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie dokumenty szkolne podpisują związki zawodowe, czy musi to być przewodnicząca związków, czy może to podpisać nauczyciel danej szkoły będący w tych związkach?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W świetle obowiązujących przepisów, jaka dokumentacja powinna znajdować się w szkole podstawowej, począwszy od regulaminów, poprzez procedury i zarządzenia?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Które rozporządzenie reguluje kwestie jakie powinny być procedury i regulaminy w szkole?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy tworząc nowy statut dla szkoły branżowej I stopnia-organ scedował to na szkolę, wiec tworzy go sama - należy kierować się rozporządzeniem w sprawie zasad techniki prawodawczej - Rozporządzeniem RM z 20 czerwca 2002 roku? Jest tam taki par. 137 o niepowtarzaniu przepisów ustaw i innych aktów normatywnych. Czyli, czy dobrze rozumiem, że nie należy powielać zapisów rozporządzeń Men np.w sprawie zwolnień uczniów np z drugiego języka, wf, egzaminów klasyfikacyjnych itp, bo regulują to przepisy wyższego rzędu?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe