Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dziecku przedszkolnemu z orzeczeniem autyzmu przyznano dwie godziny rewalidacyjne tygodniowo. Rodzic twierdzi, że przysługują mu 4 godziny. Czy ma rację?
Kwestia tygodniowego wymiaru godzin zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu nie ma szczegółowych regulacji. Albowiem przepisy prawa oświatowego dotyczące ramowych planów nauczania wskazują tylko liczbę godzin zajęć rewalidacyjnych dla uczniów. W związku z tym wymiar godzin indywidualnych zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu powinien być ustalany indywidualnie dla każdego dziecka, w oparciu o zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz konkretne potrzeby tego dziecka. Gminy, do których należy prowadzenie przedszkoli zazwyczaj ustalają zasady organizacji roku szkolnego i w nich precyzują, ile godzin może przeznaczyć dyrektor na zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Proszę też pamiętać, że planując w IPET wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych można wziąć pod uwagę, iż zgodnie z § 6 ust. 3 rozporządzenia w sprawie ramowego statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo – a takie są zajęcia rewalidacyjne powinien być dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosić: z dziećmi w wieku 3-4 lat – około 15 minut, z dziećmi w wieku 5-6 lat – około 30 minut. Przedszkola często przyznają dziecku rewalidację w wymiarze 2 godz. tygodniowo rozbijając ten czas na kilka oddzielnych zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Co roku przyznajemy z Zfśs dofinansowanie do wczasów pod gruszą. Jednemu z pracowników kończy się umowa 30 czerwca 2015r. Świadczenia mogą być wypłacone najwcześniej w lipcu (14 dni wykorzystanego urlopu) w tym okresie już nie będzie on naszym pracownikiem, a emerytom nie przyznajemy tego rodzaju świadczeń. Pracownicy składali podania o dofinansowanie w czerwcu 2015r. Czy możemy świadczenia te przyznać np. z dniem 30 czerwca br. (protokół z datą 30 czerwca ), a wypłacić je w lipcu?
- Jakie wzory świadectw obowiązują w szkole podstawowej w tym roku szkolnym 2019/2020? Czy ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. - jest aktualne?
Jeśli nastąpiła jakakolwiek zmiana, proszę o podanie wzorów świadectw dla szkoły podstawowej i odpowiednie rozporządzenie.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września objęłam stanowisko dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej. Mam pytanie dotyczące kontroli zarządczej - czy wprowadzam (organizuję) ją dopiero od stycznia 2020 r. (rok kalendarzowy), czy powinna ona być już wprowadzona zarządzeniem we wrześniu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o przykładowe przemówienie w związku z promocją książki o danej miejscowości.m.in.dotyczy historii szkoły ( ok. 100 lat) i innych instytucji funkcjonujących w tej miejscowości, oraz plan takiej uroczystości.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy stowarzyszenie prowadzące szkołę publiczną może powołać dyrektora szkoły na czas nieokreślony i czy musi organizować konkurs na dyrektora szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe