Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn.zm.) do obowiązków dyrektora przedszkola należy...

PORADA PRAWNA

Dziecko złamało obojczyk, zostało przez rodziców oddane pod opiekę poradni (założony gips). Czy dziecko może uczęszczać do placówki z gipsem? Czy rodzic powinien złożyć jakieś oświadczenie, które mówi o wiedzy na temat zagrożeń dla jego dziecka? Jak powinien postąpić nauczyciel - przyjąć dziecko do grupy, poprosić rodzica o zgodę lekarza? Czy można umieścić w statucie bądź regulaminie – zapis o nieprzyjmowaniu do przedszkola dzieci z gipsem?

Zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn.zm.) do obowiązków dyrektora przedszkola należy zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieciom i uczniom, a także bezpiecznych i higienicznych warunków uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez przedszkole poza obiektami należącymi do tej jednostki. Jednostka systemu oświaty powinna być przygotowana do zaspokojenia potrzeb dziecka czasowo nie w pełni sprawnego czy przewlekle chorego, które zgodnie ze wskazaniami lekarza może uczęszczać do przedszkola. Do obowiązków dyrektora należy zatem taka organizacja pracy, która uwzględni udzielanie pomocy dziecku w niezbędnym zakresie dotyczącym organizacji kształcenia, wychowania i opieki (np. zatrudnienie odpowiednio przygotowanego personelu, określenie zakresu dodatkowych czynności pracowników czy przeszkolenie pracowników).

Od ustaleń z rodzicami zależy, w jakiej sytuacji i w jakiej formie mają oni informować o problemach zdrowotnych dziecka, możliwości uczestniczenia w zajęciach oraz problemach czy zagrożeniach z tym związanych. Rodzice mogą być zobowiązani do przekazywania pracownikom przedszkola informacji dotyczących zdrowia dziecka w bezpośredniej rozmowie z nauczycielem lub w formie pisemnego oświadczenia. Ustalenia w tym zakresie powinny być zapisane w statucie przedszkola.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT