Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dyrektor szkoły od 1 września 2019 r. przestanie pełnić swoją funkcję i będzie zajmował wyłącznie stanowisko nauczyciela placówki feryjnej tj. z prawem do 56 dni urlopu w skali roku. Jak rozliczyć jego urlop wypoczynkowy za ten rok? Dyrektor wykorzystał w tym roku 29 dni urlopu. Czy należy udzielić urlopu dyrektorskiego w wymiarze do 35 dni?
Wymiar urlopu wylicza się proporcjonalnie do czasu pełnienia funkcji dyrektora szkoły oraz zajmowania stanowiska „szeregowego” nauczyciela, zgodnie z art. 64 ust. 1 i 2a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. i art. 1552a § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. oraz w drodze analogii art. 64 ust. 5 - 5b i art. 66 ust. 2 KN. Za pierwsze 8 miesięcy 2019 r. przysługuje urlop w wymiarze: 8/12 * 35 = 23,33 dni robocze. Za ostatnie 4 miesiące 2019 r. przysługuje urlop w wymiarze: 4/12 * 56 = 18,67 dni kalendarzowych. Z puli 42 dni zostało wykorzystanych 29 dni, a więc pozostaje do wybrania 13 dni kalendarzowych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciele mają przydzielone dodatkowe godziny pracy (1 lub 2 godziny w tygodniu) w ramach art. 42 ust. 1 i 2 pkt 1,2 KN. ZNP stoi na stanowisku, że te zajęcia stanowią pomoc psychologiczno-pedagogiczną i w związku z tym należy za tę pracę wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
- Pomoc nauczyciela; wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym (licencjat), stopień nauczyciela kontraktowego. Ze względów organizacyjnych, zatrudniona na czas określony (wg Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych oraz Kodeksu Pracy) dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, za zgodą dyrektora podnosi kwalifikacje zawodowe w zakresie uzyskania tytułu magistra. Czy i w jakim wymiarze należy się pracownicy urlop szkoleniowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o interpretację: pracownica złożyła wniosek o urlop wypoczynkowy na 4 godz. w dniu roboczym, czy pracodawca ma obowiązek udzielenia takiego urlopu ? Pracownica ta pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy od poniedziałku do piątku, jej staż pracy to 20 lat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 31 sierpnia 2019 roku na mocy porozumienia stron ulega rozwiązaniu stosunek pracy z wicedyrektorem szkoły, który nadzoruje warsztaty szkolne. Zgodnie z zakresem obowiązków odpowiedzialny jest przed dyrektorem Centrum, radą pedagogiczną, organem sprawującym nadzór pedagogiczny i organem prowadzącym placówkę za wyposażenie materialne placówki podczas pełnienia przez siebie funkcji zastępcy dyrektora oraz podczas bieżącego nadzoru nad placówką. W związku z powyższym proszę o odpowiedź w jaki sposób należy poprawnie rozliczyć odchodzącego wicedyrektora szkoły, czy można przeprowadzić inwentaryzację cząstkową majątku?
- Nauczyciel (placówka feryjna)w lutym przeszedł na emeryturę, od marca został zatrudniony na czas określony, do końca zajęć dydaktycznych, tj. do 21.06.2024 w wymiarze 17/18. Za ile dni urlopu przysługuje mu ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe