Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dyrektor podpisał umowę o pracę z konserwatorem od 1.09.2019 r. do 31.08.2020 r. Pracownik ten od 1.11.2019 r. do 30.11.2019 r. korzystał z urlopu bezpłatnego. Pracownik ten ukończył tylko szkołę podstawową i ma jedno świadectwo pracy na okres: 12.09.2016 r. do 31.01.2017 r. Ile przysługuje urlopu wypoczynkowego za rok 2020 temu pracownikowi?
Zakładając zatrudnienie na pełen etat, za okres pracy w 2020 r. od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 r. pracownik nabył prawo do urlopu w wymiarze: 20 dni * 8/12 = 13,33 dni, zaokrąglone w górę do 14 dni, zgodnie z art. 154 § 1 pkt 1, art. 1541 § 1, art. 1551 § 1 pkt 1, art. 1552a § 1 i art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. Na marginesie należy wskazać, że także w 2019 r. pracownik nabył prawo do urlopu w wymiarze: 20 dni * 3/12 = 5 dni, który wylicza się proporcjonalnie za okresy pracy przed i po miesięcznym urlopie bezpłatnym (art. 1552 § 1 pkt 1 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciele w szkole ponadgimnazjalnej powinni być kierowani na badania sanitarno - epidemiologiczne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu dzisiejszym nauczyciel zwrócił się do dyrektora z zapytaniem jakie dokumenty powinien dostarczyć do szkoły w celu naliczenia tzw. pasionki. Jakie warunki powinien spełnić pracownik, aby wliczyć mu okres pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym (jako domownik) do stażu pracy? Jakie dokumenty musi dostarczyć i na co zwrócić uwagę, aby je poprawnie zweryfikować?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W technikum są zatrudnieni dwaj nauczyciele (fizyki i matematyk), którzy dodatkowo legitymują się ukończonymi studiami podyplomowymi w zakresie informatyki. Pierwszy z nich posiada zaświadczenie o ukończeniu podyplomowego studium informatyki, drugi – świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie informatyki. Czy ci nauczyciele maję kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych informatycznych w technikum informatycznym?
- Dyrektor Gimnazjum dostał powierzenie obowiązków dyrektora szkoły do 31 sierpnia 2021. Dnia 01 września 2017r. gimnazjum zostało włączone do szkoły podstawowej a dyrektor został z mocy prawa zastępcą dyrektora szkoły podstawowej. Do kiedy może zajmować to stanowisko?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie może wydać się dziwne, ale w zmieniającej się rzeczywistości coraz częściej pewne sprawy są dla mnie nowością, chociaż nie długo będę obchodziła 30 lat pracy w szkole. Pytanie moje brzmi: W szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne, organizowane na prośbę rodziców i prowadzone przez trenerów z zewnątrz. Za zajęcia płacą rodzice, ja tylko mam umowę użyczenia sal do tych zajęć. W szkole do godziny 15 jest bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych w ramach godzin " karcianych", ale rodzice chcą jeszcze więcej. Jak by to wyglądało prawnie, gdyby takie zajęcia prowadził nauczyciel uczący w tej szkole również po godzinach pracy i za te zajęcia pobierał opłatę od rodziców?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe