Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 2 ust. 3 pkt 1 i art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek strefy budżetowej (t.j. Dz. U. z...

PORADA PRAWNA

25 stycznia 2021 Prawo oświatowe

Dwukrotne zatrudnienie w tej samej szkole a wysokość trzynastki. Nauczycielka była zatrudniona od 4.05.2020 r. do 26.06.2020 r. na zastępstwo. Następnie była zatrudniona od 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. Czy ww. nauczycielce należy się za 2020 r. trzynastka za dwie umowy, czy tylko za jedną?

Na podstawie art. 2 ust. 3 pkt 1 i art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek strefy budżetowej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1872), nauczyciel nabywa prawo do trzynastki w wysokości proporcjonalnej do przepracowanego okresu pomimo nieprzepracowania 6 miesięcy, jeśli zostanie zatrudniony w trakcie roku kalendarzowego zgodnie z organizacją pracy szkoły, a więc od rozpoczęcia zajęć w danym roku szkolnym. Zawarcie umowy od 1 września 2020 r. uprawnia nauczycielkę do trzynastki za 2020 r. W podstawie trzynastki uwzględnia się wynagrodzenie za przepracowany okres, który nie musi być ciągły, a więc należy wziąć pod uwagę wynagrodzenie wypłacone w 2020 r. z obydwu umów o pracę. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT