Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do kiedy powinien zostać uchwalony plan doskonalenia zawodowego nauczycieli?
Dyrektor szkoły lub placówki opracowuje wieloletni plan doskonalenia zawodowego nauczycieli, mając na uwadze: 1) program rozwoju szkoły lub placówki i związane z tym potrzeby kadrowe, 2) plany rozwoju zawodowego poszczególnych nauczycieli, 3) wnioski nauczycieli o dofinansowanie form doskonalenia zawodowego, o których mowa w rozporządzeniu. Organ prowadzący opracowuje na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, biorąc pod uwagę wnioski dyrektorów szkół i placówek złożone do dnia 30 listopada danego roku. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 marca danego roku, składa organowi prowadzącemu sprawozdanie ze sposobu wykorzystania środków przyznanych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w poprzednim roku budżetowym. Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy m. in. ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki. Przepisy prawa nie wskazują konkretnego terminu wypełnienia tej kompetencji rady pedagogicznej, oznacza to, że zadanie powinno być zrealizowane wcześniej niż 30. listopada (data złożenia wniosku do organu prowadzącego).
Podstawa prawna: 1. Ustawa Karta Nauczyciela z dnia 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 70a.; 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków, w szczególności § 6; 3. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), w szczególności art. 41.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mogę prosić o wzorcowy regulamin wynagradzania ( z załącznikami) pracowników administracyjno – obsługowych w przedszkolu samorządowym w oparciu o aktualne przepisy Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych. W moim przedszkolu są stanowiska pracy : Administracja 1) intendent, 2) księgowa ; Obsługa: 1.Pomoc nauczycielki, 2. woźna oddziałowa, 3. kucharka, 4. pomoc kucharki, 5. palacz centralnego ogrzewania- dozorca ( praca w godzinach nocnych, również w niedziele i święta ).
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy uchwały R.P. mogą być załącznikami protokołu czy muszą być wpisane w treści protokołu i czy numeracja protokołów może zaczynać się od roku kalendarzowego czy musi zaczynać się od roku szkolnego?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy rada gminy może w regulaminie wynagradzania umieścić zapis zobowiązujący dyrektora do pisemnego uzasadniania przyznanego nauczycielom dodatku motywacyjnego oraz przekazywania tego uzasadnienia do gminy?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dla dzieci uczących się w ramach edukacji domowej sporządza się osobne dzienniki, czy są oni dopisani do dziennika jednego z oddziałów, czy tylko w księdze uczniów? Czy na koniec roku uczeń w edukacji domowej w klasie III może zdawać egzamin klasyfikacyjny z zakresu podstawy klasy IV i być promowany do klasy V?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie zmiany powinny być dokonane w statucie szkoły związane ze zmianą prawa oświatowego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe