Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czym może lub powinna różnić się procedura postępowania powypadkowego od rozporządzenia MENiS z 2002 o bhp?
Dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę poza obiektami należącymi do tych jednostek. Rozporządzenie dotyczy szerokiego spektrum działania szkoły i jej odpowiedzialności za bezpieczeństwo oraz higienę uczniów a także pracowników. Nakłada m. in. obowiązki: 1) kontroli obiektów szkoły lub placówki pod katem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z nich, 2) równomiernego obciążenia zajęciami w poszczególnych dniach tygodnia; 3) potrzebę różnicowania zajęć w każdym dniu; 4) zasadę niełączenia w kilkugodzinne bloki zajęć z tego samego przedmiotu, 5) posiadania planu ewakuacji, 6) oznakowania dróg ewakuacyjnych, 7) zakazu prowadzenia prac remontowych, naprawczych i instalacyjnych w pomieszczeniach szkoły, 8) obowiązku zapewnienia właściwego oświetlenia, temperatury, wyposażenia, mebli, ogrodzenia itd., 9) wyposażenia w apteczki 1-wszej pomocy, 10) zapewnienia bezpieczeństwa w warsztatach, laboratoriach, pracowniach oraz na stanowiskach praktycznej nauki zawodu, 11) zapewnienia bezpieczeństwa podczas zajęć wychowania fizycznego, dyscyplin sportu i turystyki. Osobny rozdział jest poświęcony wypadkom osób pozostających pod opieką szkoły, obowiązkom z tym związanych (np. sporządzania protokołu powypadkowego oraz rejestru).Treści procedury nie mogą się różnić od zapisów rozporządzenia. Mogą być natomiast jego uszczegółowieniem i to w takim zakresie, w jakim dyrektor uzna za niezbędne. Bowiem rozporządzenie dotyczy wszystkich szkół i placówek oświatowych, zaś procedura jest opracowana dla szkoły, zatem uwzględnia jej specyfikę oraz potrzeby.
Podstawa prawna: ROZPORZNDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Program wychowawczy bursy piszemy na rok czy na okres kadencji? Są bursy które mają programy wieloletnie + programy roczne. Co jest zgodne z przepisami?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Do szkoły podstawowej zostało zapisanych 152 uczniów. Czy można utworzyć dwie klasy 26-osobowe bez zatrudniania asystenta nauczyciela?
- Szanowni Państwo! Aktualizując /dziś/ Regulamin Rekrutacji w przedszkolu niepublicznym na dokument Ustawy o Systemie Oświaty z jakiego dnia powinnam się powołać. Bardzo proszę o wskazanie z Dziennikiem Ustaw włącznie.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Ponawiam zapytanie w sprawie programu z doradztwa zawodowego. Czy w bursie jest obligatoryjny wymóg, aby wewnątrzbursowy program doradztwa zawodowego funkcjonował w placówce. W szkołach jest taki wymóg, a co z placówkami typu bursa? Nadmieniam, że interesuje mnie aspekt doradztwa zawodowego, a nie doskonalenia zawodowego.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zgodnie z nowymi przepisami w przypadku egzaminu poprawkowego podejmujemy uchwałę o promocji ucznia na naradzie sierpniowej i wówczas wpisujemy datę tej uchwały i promocję? Data wypełnienia arkusza to data egzaminu poprawkowego. W wynikach klasyfikacji z tego przedmiotu wpisujemy ocenę niedostateczną, natomiast w rubryce 21 arkusza wpisujemy informacje o ocenie z egzaminu z tego przedmiotu i jego datę.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe