Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w związku ze zwiększeniem obowiązków z uwagi na pandemię sprzątające panie w szkole zobowiązane są do dezynfekcji ławek, krzeseł, poręczy i przysługuje im dodatek finansowy za powyższe czynności? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna, aby dyrektor mógł podjąć stosowne kroki? Czy na drażliwe działanie środka dezynfekującego również można szukać podstawy prawnej?
Należy zapoznać się z regulaminem wynagradzania, który obowiązuje w konkretnej szkole. Zakładając, że nie zmienił się wymiar zatrudnienia, wpływający na wysokość wynagrodzenia zasadniczego, zgodnie z art. 36 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1282) pracownikowi samorządowemu (pracownikowi niepedagogicznemu samorządowej szkoły) z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań może zostać przyznany dodatek specjalny. Jeśli taki dodatek ma być przyznawany w danej szkole, to regulamin wynagradzania musi go wymieniać jako składnik wynagrodzenia pracownika oraz precyzować warunki i sposób przyznawania takiego dodatku (art. 39 ust. 2 ww. ustawy). Należy więc przeanalizować, czy szkoła przewiduje wypłatę dodatku specjalnego, a jeśli tak – czy personel sprzątający spełnia warunki regulaminowe do jego otrzymania. Jednocześnie składniki wynagrodzenia pracowników na stanowisku personelu sprzątającego nie są uzależnione w obowiązujących przepisach od drażliwości środków dezynfekcyjnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy ucznia z opinią o głębokiej dysleksji. Wiem, że uczeń może być zwolniony z drugiego języka obcego. A czy na egzaminie gimnazjalnym może być zwolniony z części rozszerzonej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy treść uchwał rady pedagogicznej może być zapisana w księdze protokółów rady, czy w odrębnej księdze uchwał a w księdze protokółów wpisywać tylko numer i nazwę uchwały?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- test
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli uczeń posiada zwolnienie z wf z ćwiczeń wymagających wysiłku fizycznego- biegi długo i średniodystansowe itp. to czy wystarczy taką adnotację zapisać w do tej pory wystawianych decyzjach zwalniających z wf czy należy opracować jakiś inny druk, czy macie Państwo w swojej bazie takie decyzje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jako dyrektor szkoły odpowiadam za bezpieczeństwo dzieci przebywających na boisku szkolnym po godzinach pracy szkoły oraz w niedziele i święta? Jest to boisko wielofunkcyjne i korzystają z niego również osoby dorosłe.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe