Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w wakacje powinno być prowadzone udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu niepublicznym?
Jeśli zgodnie ze statutem niepublicznego przedszkola w okresie wakacyjnym nie są prowadzone żadne zajęcia, nie organizuje się również pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Natomiast w przypadku, gdy w tym okresie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, a statut nie określa organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej z wyłączenia tego okresu, zajęcia z pomocy psychologiczno – pedagogicznej powinny być prowadzone (art. 172 ust. 3 w zw. z art. 102 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki dokument upoważnia nauczyciela do odmowy wydania dziecka jednemu z rodziców? Pomiędzy rodzicami zawarta jest ugoda zgodnie z którą matka dziecka może je mieć od środy od godziny 16 do czwartku do 18 (są też ustalone weekendy, święta, wakacje i ferie). Matka dziecka nie ma odebranej ani ograniczonej władzy rodzicielskiej. Czy jeżeli matka przyjdzie odebrać dziecko np. w poniedziałek to nauczycielka musi dać dziecko, czy zgodnie z ugodą może tego odmówić i oddać dziecko ojcu. Miejsce pobytu dziecka ustalone jest przy ojcu. Między rodzicami jest narastający konflikt dlatego można spodziewać się, że matka będzie pojawiała się poza wyznaczonymi ugodą dniami.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor przedszkola niepublicznego będący jednocześnie organem prowadzącym może sfinansować z dotacji oświatowej wymianę pieca CO na ekogroszek na pompę powietrze-woda?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany (akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego z 30 lipca 2008 r.) złożył dn. 10 maja 2019 r. wniosek o dokonanie oceny pracy. Do kiedy dyrektor szkoły jest zobowiązany to uczynić, biorąc pod uwagę, że w przewidziane na to ustawowe 3 miesiące wchodzą wakacje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- We wrześniu 2022 r. dyrektor szkoły na podstawie zaświadczenia od lekarza wydał decyzję o zwolnieniu ucznia z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2022/2023. Jakie zaświadczenie lekarskie powinien dostarczyć rodzic, aby dyrektor szkoły mógł cofnąć decyzję o zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego, a tym samym dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Interesuje mnie wzór pisma skierowanego do nauczyciela w związku z rozwiązaniem stosunku pracy zgodnie z art.20 Karty Nauczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe