Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w świetle nowej KN obowiązują nas dyżury nauczycielskie w dni wolne od zajęć- np w czasie najbliższej przerwy świątecznej?
Przepisy Rozporządzenia MEN z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego nie przewidują obowiązku organizowania zajęć opiekuńczych dla uczniów w czasie przerw świątecznych, a jedynie w przypadku dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalonych przez dyrektora.
Okres przerw świątecznych nie jest jednak dla nauczycieli czasem wolnym od pracy - nie stanowi okresu urlopowego. Zgodnie z wyjaśnieniami MEN, w trakcie takich przerw – w dni robocze – nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły (w ramach realizacji 40-godzinnego tygodnia pracy). Dyrektor decyduje zatem o zaplanowaniu zadań dla nauczycieli w trakcie przerwy świątecznej. Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców, których dzieci uczą się w danej szkole, zdaniem MEN, dyrektor szkoły może zdecydować o ewentualnym zorganizowaniu zajęć opiekuńczych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na podstawie art. 68 KN nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze zatrudnienia może uzyskać urlop bezpłatny, a co z nauczycielem zatrudnionym na pół etatu lub trochę więcej? Czy do niego należy stosować Kodeks Pracy? Jeśli tak, to jakie ma uprawnienia urlopowe? Czy nauczycielom (zatrudnionym w pełnym i niepełnym wymiarze) przysługuje tzw. urlop na żądanie? Czy dyrektor musi udzielać w/w urlopów, czy jest to jego dobra wola?
- Mam nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na umowę na czas nieokreślony na 8 godzin (pozostałość po poprzedniej Dyrekcji). Chciałbym zatrudnić tę osobę na czas nieokreślony, na pełny etat. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? Zależy mi na tej osobie, bo to bardzo dobry nauczyciel, a porozumienia zmieniającego na kolejny rok Pani nie chce już podpisywać.
- Nauczyciel dostarcza zwolnienia lekarskie bez zachowania ciągłości (przerwa 1-2 dni). Czy zatrudniając pracownika na zastępstwo za osobę w ciąży można zachować ciągłość zatrudnienia? Czy każdorazowo należy kończyć umowę i wypłacać ekwiwalent za urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce odejść na świadczenia kompensacyjne, jest zatrudniony na czas określony (zastępstwo) do 10.12.2017r. Czy rozwiązanie umowy przed zakończeniem umowy umożliwi mu odejście na świadczenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający następujące wykształcenie: 1. Dyplom ukończenia studiów licencjackich: "... na kierunku: pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza" oraz studia podyplomowe: "Diagnoza i terapia pedagogiczna", "Oligofrenopedagogika" posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w świetle rozporządzenia MEN w sprawie kwalifikacji, z sierpnia 2017 r.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe