Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 4 pkt 29 ustawy z dnia 14 grudnia Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r., poz. 910) do szkoły dla dorosłych są przyjmowane osoby pełnoletnie oraz kończące 18 lat...

PORADA PRAWNA

08 sierpnia 2022 Prawo oświatowe

Czy w publicznej szkole policealnej słuchacz z Ukrainy musi mieć ukończone 18 lat?

Zgodnie z art. 4 pkt 29 ustawy z dnia 14 grudnia Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r., poz. 910) do szkoły dla dorosłych są przyjmowane osoby pełnoletnie oraz kończące 18 lat w roku kalendarzowym, w którym są przyjmowane do szkoły. Do szkół dla dorosłych można także przyjmować osoby młodsze w przypadkach określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 sierpnia 2017 r. w sprawie przypadków, w których do publicznej lub niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat, oraz przypadków, w których osoba, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową, może spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy (Dz. U. z 2017 r., poz. 1562 z późn. zm.).

Zgodnie z § 1 rozporządzenia do publicznej i niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ukończyła 16 lat, jeżeli osoba ta:

  • ma opóźnienie w cyklu kształcenia i nie rokuje ukończenia szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży – w przypadku szkoły podstawowej dla dorosłych;
  • ma opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w liceum ogólnokształcącym dla młodzieży – w przypadku liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.

Wobec powyższego w publicznej szkole policealnej uczeń (bez względu na obywatelstwo) musi mieć bądź ukończone 18 lat, bądź musi ukończyć 18 lat w roku kalendarzowym, w którym jest przyjmowany do szkoły.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT