Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy umowa zlecenie podlega wypowiedzeniu, jeśli tak - to jaki może być jego okres. Na jaką podstawę prawną się należy powołać?
Art. 746 kodeksu cywilnego:
§ 1 Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
Kodeks cywilny nie przewiduje żadnych terminów wypowiedzenia umowy zlecenia. W przypadku jej wypowiedzenia, wygaśnięcie zobowiązania następuje z chwilą, gdy wypowiedzenie dotarło do drugiej strony, tak aby się mogła zapoznać z jego treścią.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Konkurs na dyrektora wygrała nauczycielka innej szkoły (kwalifikacje do w-f). Czy odchodzący dyrektor szkoły musi zatrudnić za porozumieniem stron nową dyrektorkę (fizycznie nie ma dla niej godzin w zatwierdzonym projekcie organizacyjnym, musiałbym zabrać godziny nauczycielowi wychowania fizycznego) czy zawiera z nią kontrakt Urząd Gminy?
- Od 1 września 2021 r. nauczyciel fizyki podejmuje pierwszą pracę w szkole w wymiarze 4/18 etatu (tylko tyle godzin przedmiotu jest w szkole) i w związku z tym nie może rozpocząć stażu. Godziny fizyki dla niego będą również w kolejnych latach szkolnych. Czy w tym przypadku umowę o pracę należy zawrzeć na jeden rok szkolny, jak z nauczycielem stażystą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel po studiach z edukacji elementarnej prowadzi zajęcia w kl. 1. Czy ma kwalifikacje i uprawnienie do prowadzenia również zajęć z edukacji muzycznej w kl. 2? Gdyż tam nauczyciel zrzekł się tej godziny. Nadmieniam, że stanowisko kuratorium jest niejednoznaczne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który prowadzi rewalidację indywidualną z uczniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym w szkole ogólnodostępnej przysługuje dodatek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. W październiku 2023 r. chciałby przejść na emeryturę. Czy nauczyciel powinien wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe