Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Czy stażysta może kontynuować staż w innej placówce? Nauczycielka jest zainteresowana podjęciem pracy w naszej placówce (Przedszkole niepubliczne) pod warunkiem...

PORADA PRAWNA

13 października 2014 Awans zawodowy

Czy stażysta może kontynuować staż w innej placówce? Nauczycielka jest zainteresowana podjęciem pracy w naszej placówce (Przedszkole niepubliczne) pod warunkiem możliwości kontynuowania stażu. Czy jest taka możliwość? Co ze stażem na kontraktowego, jeżeli nauczycielka zaszła w ciąże? Czy można staż przedłużyć?

Czy stażysta może kontynuować staż w innej placówce? Nauczycielka jest zainteresowana podjęciem pracy w naszej placówce (Przedszkole niepubliczne) pod warunkiem możliwości kontynuowania stażu. Czy jest taka możliwość? Co ze stażem na kontraktowego, jeżeli nauczycielka zaszła w ciąże? Czy można staż przedłużyć? Nie, ponieważ Karta Nauczyciela wymienia tylko nauczyciela kontraktowego oraz mianowanego jako tych, którym zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeśli w trakcie jego trwania zmienili miejsce zatrudnienia. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

Podstawa prawna: Karta Nauczyciela – ustawa z 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 9f.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT