Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy regulamin oceny pracy nauczyciela według nowego rozporządzenia należy zatwierdzić uchwałą rady pedagogicznej?
Przepisy prawa nie nadają takich kompetencji radzie pedagogicznej.Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy: 1) zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki; 2) podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów; 3) podejmowanie uchwał w sprawie eksperymentów pedagogicznych w szkole lub placówce, po zaopiniowaniu ich projektów przez radę szkoły lub placówki oraz radę rodziców; 4) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki; 5) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów; 6) ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki. 2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności: 1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych, oraz organizację kwalifikacyjnych kursów zawodowych, jeżeli szkoła lub placówka takie kursy prowadzi; 2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki; 3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień; 4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wyna-grodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.Podstawa prawna:USTAWA z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Załącznik do obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 maja 2018 r. (poz. 996)), w szczególności art. 70.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel w poprzedniej pracy pełnił funkcje dyrektora szkoły - kilka lat, w nowym miejscu pracy jest zatrudniona na stanowisku nauczyciel, rozpoczęła również staż na na stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Czy w związku z pełnieniem funkcji dyrektora ma ona skrócony okres na stopień awansu zawodowego ?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może odmówić rozpoczęcia stażu na mianowanego nauczycielowi, który musi uzupełnić kwalifikacje? Nauczyciel ma pedagogikę rewalidacyjną o specjalności surdopedagogika i pedagogikę leczniczą, a musi mieć oligo. W tym roku pracuje prowadząc zajęcia rewalidacyjne, wcześniej był wspomagającym.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel oddał sprawozdanie w czerwcu, ale egzamin na mianowanego zdeklarował odbyć na jesień. Nauczycielka jest w ciąży. Czy może podejść do egzaminu jeśli będzie na zwolnieniu lekarskim?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który uzyska kwalifikacje przedmiotowe w październiku 2012 roku, będzie mógł rozpocząć staż od września 2012 roku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany ukończył staż na stopień nauczyciela dyplomowanego i złożył w przepisowym terminie sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego. W związku z tym, że nie zależy mu na uzyskaniu stopnia awansu a dyrektor w owym czasie miał bardzo dużo innych obowiązków zapomniał o zatwierdzeniu planu. Taka sytuacja trwa już dwa lata. Jedna i druga strona nie upomina się o swoje. Jak tę sprawę rozwiązać teraz? Nadmienię tylko, że nauczyciel nie nadaje się do pracy w szkole i w najbliższym czasie zostanie z nim rozwiązana umowa o pracę.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe