Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy okres 2- letniej nauki w SN (dzienne) zaliczony przez Uniwersytet Szczeciński na poczet studiów wyższych (3-letnie studia magisterskie zaoczne) będzie mógł być uwzględniony jako okres nieskładkowy w rozumieniu art.7 pkt.9 ustawy o emeryturach i rentach? Warunkiem przyjęcia na studia 3-letnie (nauczanie początkowe) było ukończenie wcześniej SN o tym samym profilu.
Zgodnie z ustawą z dnia 17.12.1998 r. o emeryturach i rentach z FUS, okresami nieskładkowymi są m.in. okresy nauki w szkole wyższej na jednym kierunku, pod warunkiem ukończenia tej nauki, w wymiarze określonym w programie studiów.
Zasadniczo więc, nauka w Studium Nauczycielskim nie stanowi okresów nieskładkowych w rozumieniu ustawy, a jedynie nauka w szkole wyższej w wymiarze określonym w programie studiów uwzględnionym na dyplomie lub w zaświadczeniu z uczelni. Jeżeli nauka w SN została wliczona w wymiar studiów, to byłyby to 5-letnie studia magisterskie. O tym fakcie decydować będzie zatem odpowiedni wpis na dyplomie lub w zaświadczeniu o odbytych studiach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel pracował w szkole A (podstawowe miejsce pracy) od 01.09.1993 r. do 24.11.1998 r., a od 01.12.1997 r. do 30.06.1999 r. dodatkowo w szkole B. Okresy te pokrywają się tylko częściowo, tj. od 01.12.1997 r. do 24.11.1998 r. Czy można okres pracy w szkole B „rozdzielić” na 2 części, tzn. od 01.12.1997 r. do 24.11.1998 r. i tę część zaliczyć do stażu w dodatkowym miejscu pracy, zaś drugą część od 25.11.1998 r. do 30.06.1999 r. doliczyć do okresu pracy w szkole A, dzięki czemu nauczyciel miałby w podstawowym miejscu pracy staż 5 lat 10 miesięcy, a w dodatkowym 11 miesięcy 24 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mając licencjat z pedagogiki rewalidacyjnej można prowadzić reedukację?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na 17/18 można przyznać godz.ponadwymiarowe? Obecnie mogą mieć przyznane godziny ponadwymiarowe jedynie nauczyciele zatrudnieni w pełnym wymiarze.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontaktowy zatrudniony na czas nieokreślony w maju dostał wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem. W sierpniu nauczycielka przyniosła zaświadczenie, że jest w 3 miesiącu ciąży czy wypowiedzenie należy cofnąć ? Jak postąpić w tym przypadku ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona na czas określony do 31 sierpnia przebywa od 1 lipca na zwolnieniu do czasu porodu (listopad). Jest w trakcie stażu na nauczyciela mianowanego. Czy podczas zwolnienia lekarskiego zasadnym jest wypłacanie dodatku dla opiekuna stażu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe