Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Umowa o pracę na czas określony zawarta w celu zastępstwa za nieobecnego nauczyciela rozwiązuje się, tak samo jak każda inna umowa okresowa, z upływem czasu, na który...

PORADA PRAWNA

25 czerwca 2018 Kadry

Czy nauczycielowi, który był zatrudniony na zastępstwo należy wypłacić odprawę w związku z powrotem do pracy nauczyciela zastępowanego?

Umowa o pracę na czas określony zawarta w celu zastępstwa za nieobecnego nauczyciela rozwiązuje się, tak samo jak każda inna umowa okresowa, z upływem czasu, na który była zawarta. Nie przysługuje w tym przypadku żadna odprawa. Jeżeli zastępowany nauczyciel wróci do pracy wcześniej (przed datą zakończenia określoną w umowie), umowę rozwiązuje się za wypowiedzeniem, zgodnie z art. 36 § 1 kodeksu pracy, ponieważ ustał cel, dla którego została zawarta.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT