Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy prawa oświatowego nie regulują tych kwestii jednoznacznie i wprost. Należy podkreślić, że obowiązkiem dyrektora jest zapewnienie warunków do realizacji stażu....

PORADA PRAWNA

26 stycznia 2018 Awans zawodowy

Czy nauczycielka legitymująca się stopniem awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, zatrudniona w szkole na zastępstwo na jeden rok szkolny może odbyć staż na nauczyciela dyplomowanego?

Przepisy prawa oświatowego nie regulują tych kwestii jednoznacznie i wprost. Należy podkreślić, że obowiązkiem dyrektora jest zapewnienie warunków do realizacji stażu. Jednakże, jeśli w szkole nie będzie takiej możliwości, nauczyciel nie powinien stażu rozpoczynać.Zakładając jednak optymistyczny rozwój sytuacji: nauczyciel rozpoczął staż, nie może kontynuować pracy w obecnej szkole, ale otrzymał pracę w innej wg własnych kwalifikacji. Oznaczałoby to, że podejmując pracę w innej szkole, zakończy staż w obecnej, złoży sprawozdanie i otrzyma pozytywną „cząstkową” ocenę. Ostateczną decyzję zatem podejmuje dyrektor. Wg mojej opinii, należy nauczycielowi dać szansę.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (ze zm.).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT