Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Aby rozpocząć staż, nauczyciel musi być zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub mianowania, ponieważ przepisy Karty Nauczyciela wymagają, aby z nauczycielem, który...

PORADA PRAWNA

Czy nauczyciel zatrudniony w szkole niepublicznej na czas zastępstwa (do 30.06.15) na podstawie umowy zlecenia może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego? Uprzejmie proszę o podanie w odpowiedzi podstawy prawnej.

Aby rozpocząć staż, nauczyciel musi być zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub mianowania, ponieważ przepisy Karty Nauczyciela wymagają, aby z nauczycielem, który odbywa staż zawarty był stosunek pracy.

Powyższe wynika m.in. z art. 9a ust. 2,3,4; art. 9d ust. 2 Karty Nauczyciela.

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT