Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania  z Funduszu są m.in. pracownicy. ...

PORADA PRAWNA

06 czerwca 2018 Kadry

Czy nauczyciel przebywający na urlopie macierzyńskim i urlopie zdrowotnym (placówka nieferyjna) ma prawo do tzw. "wczasów pod gruszą"?

Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania  z Funduszu są m.in. pracownicy.  Nauczyciele przebywający na urlopach: macierzyńskim i zdrowotnym (także wypoczynkowym, wychowawczym, szkoleniowym), są pracownikami szkoły i mogą korzystać ze świadczeń funduszu socjalnego. 

W przypadku "wczasów pod gruszą", jeżeli regulamin obowiązujący w placówce nie uzależnia wypłaty świadczenia od korzystania z urlopu wypoczynkowego, również to świadczenie przysługuje nauczycielom przebywającym na urlopach macierzyńskich i zdrowotnych. 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT