Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który wystawił ocenę proponowną dopuszczającą może na koniec roku szkolonego wystawić ocenę niedostateczną.
Przewidywane odpowiednio przez nauczycieli lub wychowawców roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych nie są ocenami ostatecznymi, a to oznacza, że możliwe jest zarówno poprawienie takich ocen, jak i ich obniżenie.
Zgodnie z art. 44g ust. 1 ustawy z 7.09.1991 r. o systemie oświaty, przed rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca oddziału informują ucznia i jego rodziców o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły. Jednak na podstawie art. 44h ust. 7 u.s.o. ostateczne są dopiero roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych ustalone przez nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia edukacyjne oraz ustalone przez wychowawców oddziałów roczne oceny klasyfikacyjne zachowania. Zatem przewidywane odpowiednio przez nauczycieli lub wychowawców roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych nie są ocenami ostatecznymi, a to oznacza, że możliwe jest zarówno poprawienie takich ocen, jak i ich obniżenie. Wprawdzie z art. 44b ust. 6 u.s.o. wynika, że wewnątrzszkolne ocenianie musi obejmować jedynie ustalanie warunków i trybu otrzymania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych, to jednak w mojej ocenie nie oznacza to, że wewnątrzszkolne ocenianie nie może również obejmować warunków otrzymania niższych niż przewidywane roczne oceny klasyfikacyjne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka odeszła na emeryturę w 2006 z Zespołu Szkół nr 26 ul. Urbanistów 3 w Warszawie. Będąc na emeryturze w latach 2011-2017 pracowała w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3). W latach, w których pracowała tj. 2011-2017 była objęta opieka socjalną – jako pracownik. Gimnazjum nr 3 było jej ostatnim miejscem pracy, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
Dodaję, że pracując w Gimnazjum nr 3 nie zawiesiła pobierania emerytury.
18.11.2019 r. złożyła do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie prośbę o objęcie opieką socjalną.
Czy Szkoła Podstawowa nr 3 powinna objąć nauczycielkę opieką socjalną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie czy dyrektor powinien ukarać pracownika, który podając piłkę, uderzył nią przypadkowo uczennicę?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W grupie sześciolatków jest 4 dzieci, które swoim zachowaniem sprawiają, że nauczyciel nie jest wstanie przeprowadzić zajęć dydaktycznych. Dwoje z nich stanowi zagrożenie dla innych dzieci Chłopcy nie potrafią panować nad swoimi emocjami, nie słuchają poleceń. Rodzice pozostałych dzieci są zaniepokojeni proszą, żeby coś z tym zrobić. W kontakcie indywidualnym zachowanie chłopców jest pozytywne. Jako przedszkole zaproponowaliśmy rodzicom udział w zajęciach terapeutycznych z psychologiem nt. Radzenia sobie z emocjami, wyrazili zgodę. Są pod opieką psychologa przedszkolnego. Zaproponowałyśmy udział rodzica w zajęciach. Moje pytanie czy mogę rozdzielić chłopców do dwóch grup bez zgody rodziców?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ma obowiązek zasięgnięcia opinii rady pedagogicznej co do przyznanych nagród dla nauczycieli?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący szkołę przed utworzeniem Powiatowego Centrum Sportu na bazie obiektów sportowych szkoły powinien mieć opinię Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców. Jeśli tak czy jest ona wiążąca w przypadku opinii negatywnej.
Dziękuje
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe