Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel , który ukończył studia pedagogika wczesnoszkolna ma kwalifikacje do pracy w porzedszkolu?
Tak. Zgodnie z § 4.2 Rozporządzenia MEN z dnia 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwlifkacji wymaganych od nauczycieli (...), kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która ukończyła:
1) studia wyzsze na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, lub
2) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Stowarzyszenie prowadzi niepubliczną szkołę podstawową o uprawnieniach sz.p. i tu moje pytanie dotyczące pracy nauczycieli w wakacje i ferie.Dyrektor oprócz urlopu zgodnego z kodeksem pracy zleca nauczycielom pracę w domu. Czy to jest zgodne z przepisami zwłaszcza BHP? A może powinni w te dni pracować w szkole? Proszę o interpretacje w tej sprawie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak zatrudniamy (na czas określony, czy na czas nieokreślony) pedagoga specjalnego, który współorganizuje naukę dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego? Dziecko ma 6 lat i za rok odchodzi z przedszkola do szkoły. Nauczyciela zatrudniam tylko do tego jednego dziecka. Nauczyciel jest stażystą. Jeżeli zatrudnię nauczyciela na rok, to czy może rozpocząć staż. Ogólnie jak wygląda zatrudnianie pedagogów specjalnych pracujących z jednym dzieckiem? Co w sytuacji, gdy dziecko odchodzi z przedszkola lub ze szkoły, a dyrektor nie ma etatu dla pedagoga specjalnego? Jak wygląda wtedy rozwiązanie umowy z nauczycielem? Niektóre placówki zatrudniają pedagoga specjalnego tylko na rok.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma urlop dla poratowania zdrowia do 31 sierpnia, już dzisiaj wiem, że nie będę miała pracy dla tego nauczyciela/nauczyciel wspierający/. Jaki i kiedy mam wręczyć wypowiedzenie, co ze związkami zawodowymi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi (sprzątaczka) skierowała do mnie pismo, w którym zwraca się z prośbą o nie przydzielanie jej zastępstw za nieobecne (będące na zwolnieniu) współpracownice. Swoją prośbę motywuje w następujący sposób „jestem po 6 operacjach, co powoduje, że z każdym rokiem jestem coraz słabsza i trudniej wykonuje mi się wciąż dokładaną pracę. Dodatkowa praca(zastępstwa) powoduje ogromne obciążenie mojego organizmu zarówno fizyczne jak i psychiczne, czego wynikiem jest zaobserwowany przeze mnie spadek mojej odporności i ogólnie sił”. Czy przydzielanie zastępstw pracownikowi obsługi za nieobecnego pracownika jest zgodne z prawem? Jeżeli tak, to czy w przypadku takiej motywacji nie powinnam skierować pracownicy na ponowne badania lekarskie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele mają przydzielone dodatkowe godziny pracy (1 lub 2 godziny w tygodniu) w ramach art. 42 ust. 1 i 2 pkt 1,2 KN. ZNP stoi na stanowisku, że te zajęcia stanowią pomoc psychologiczno-pedagogiczną i w związku z tym należy za tę pracę wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe