Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który nie był obecny na posiedzeniu rady pedagogicznej, może mieć dostęp do protokołu z ostatniego posiedzenia czy dyrektor może odmówić mu dostępu? Proszę o podanie podstaw prawnych.
Przepisy prawa oświatowego nie regulują takich szczegółów pracy szkoły.Zarządzanie szkołą jest ustawową kompetencją dyrektora szkoły.Oznacza to, że w sprawach, o których mowa wyżej decyduje dyrektor szkoły.Jednakże nauczyciel nieobecny na zebraniu rady pedagogicznej ma prawo zaznajomić się z ustaleniami przeprowadzonymi na zebraniu, ponieważ jest (mimo absencji) członkiem rady pedagogicznej. Poza tym, realizując zadania statutowe szkoły, powinien znać m. in. wnioski wyciągniętymi na naradzie.W dokumentach: procedury pracy rady pedagogicznej lub w regulaminie działalności tego organu szkoły powinny znaleźć się zapisy regulujące sytuacje, o których mowa w pytaniu.Na naszej stronie www znajdują się szczegółowe propozycje dokumentów.Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (ze zm.), w szczególności art. 68.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W październiku 2019 uczeń klasy 3 szkoły podstawowej wyjeżdża za granicę na okres 7-8 miesięcy (cel operacja oraz rehabilitacja). W trakcie pobytu nie będzie realizował obowiązku szkolnego.
Jakie procedury obowiązują w takim przypadku? Jakie dokumenty powinien przedstawić rodzic (np. informacja ze szpitala o przyjęciu na leczenie na dany okres).
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jaka powinna być procedura wprowadzenia w szkole "Regulaminu przyznawania środków na dofinansowanie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli"?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica drugoroczna w klasie I gimnazjum zaszła w ciążę i otrzymała nauczanie indywidualne od marca. Wcześniej wcale nie uczęszczała do szkoły. Na semestr miała oceny nieklasyfikacyjne prawie ze wszystkich przedmiotów. Czy jest możliwe, aby zdała? Jak ma zaliczyć te nieklasyfikowania z półrocza i czy w ogóle może?
- Czy dyrektor szkoły może w ciągu roku szkolnego, (od marca) zmienić przewodniczącego zespołu, jeśli od zespołu otrzymał taki wniosek? - Czy jest taka możliwość pod względem prawnym? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Jestem na etapie aktualizacji regulaminu kontroli zarządczej. Znalazłam na Państwa portalu dokument z datą publikacji 1.12.2014 rok. Z tekstu dokumentu wynika, że powinny być załączniki, niestety jest tylko jeden. Gdzie jest reszta ?Proszę o uzupełnienie. Pozdrawiam.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe