Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia nie muszą uczęszczać całe klasy, tylko zainteresowani uczniowie, ponieważ żaden obowiązujący przepis nie określa...

PORADA PRAWNA

02 września 2019 Prawo oświatowe

Czy na godziny dyrektorskie (zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia) powinni chodzić tylko uczniowie zainteresowani czy może w nich uczestniczyć cały oddział? Czy zajęcia te powinny być wykazywane w dzienniku lekcyjnym czy w oddzielnym?

Na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia nie muszą uczęszczać całe klasy, tylko zainteresowani uczniowie, ponieważ żaden obowiązujący przepis nie określa ich jako zajęcia obowiązkowe; są one zaliczane do zajęć dodatkowych ale nie o charakterze edukacyjnym (art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.). W związku z takim charakterem zajęć, ich realizacji nie dokumentuje się w dzienniku zajęć lekcyjnych, przeznaczonym na wpisy dotyczące przebiegu nauczania, ale odnotowuje się je w dzienniku innych zajęć (§ 8 ust. 1, § 11 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, Dz.U. z 2017 r., poz. 1646). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT